ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Brückner: Nácvik penalt není prvořadý, Turky chceme porazit

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2008 13:54

Seefeld (Rakousko) - Trenéra českých fotbalistů Karla Brücknera nezaskočilo, že na Euru může v posledním zápase ve skupině dojít na penaltový rozstřel. Češi ale budou hrát v nedělním utkání na vítězství a chtějí se zaměřit především na vylepšení defenzivní činnosti a střelby ze střední vzdálenosti. Penalty tak prý v přípravě na zápas rozhodně nebudou prvořadé. 

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner
Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner

Brückner si prohru s Tureckem nepřipouští: "Věřím, že utkání zvládneme. Samozřejmě vím, že by to mohl být můj poslední zápas, ale jsou i jiné možnosti. Vliv na utkání to mít nebude, já jsem nepocitovej," podotkl s úsměvem na dnešní tiskové konferenci v Seefeldu, kam se tým krátce před půlnocí vrátil po středečním utkání v Ženevě. Už dříve totiž trenér oznámil, že po turnaji končí.   

Hráče na penaltovou variantu připraví, ale hlavní prý bude výkon v základní hrací době. "Musíme se zaměřit především na to, abychom zvítězili. Nevezmeme to od konce, od pokutových kopů. Víme, že tu ta alternativa je, samozřejmě se jí zabýváme. Určíme případné exekutory, určitě budeme trénovat jak kopání, tak i chytání penalt. Ale v tréninku to nebude to hlavní," pokračoval zkušený trenér.

Proti Turecku musíme zlepšit obranu 

Kdyby Češi ve středu nedostali třetí gól, stačila by jim s Turky i remíza. Brückner ale inkasované branky ani zpětně příliš nelitoval. "Kdyby se hrála utkání v opačném sledu, mohli jsme si to třeba pohlídat. Takto o tom nelze spekulovat. Hráli jsme s částečným rizikem, chtěli jsme vyrovnat," řekl Brückner a za třetí gól nikoho nevinil.

Při druhé portugalské brance se ale pozastavil nad nedostatečnou defenzivní činností. Tu prý musí Češi do nedělního zápasu vylepšit. "Málo jsme ucpali prostor na úrovni 20 metrů od branky, měli jsme zvolit ještě hlubší blok. Věřím, že proti Turecku uplatníme zlepšenou hru z prvního poločasu s Portugalskem, ještě ji zvedneme, a že zlepšíme bránění a střelbu ze střední vzdálenosti," naznačil Brückner, že mu chybí také více střeleckých pokusů.

Zda Češi nastoupí s jedním, nebo dvěma útočníky tradičně nechtěl prozradit. "Máme více variant. Můžeme nastoupit jak s dvěma čistými středovými hroty, tak krajními ofenzivními hráči, jako je Libor Sionko, který podává na turnaji nadstandardní výkony."

Turci si před nedělním zápasem věří

Turci ve středu zvítězili 2:1 nad Švýcarskem a získali tak sebevědomí do rozhodující bitvy o postup do finále mistrovství Evropy. "Všichni jsou teď uvolnění. Postup máme ve vlastních rukách a budeme myslet jen na to, jak získat tři body," uvedl sebevědomě útočník Kazim Kazim.

Také podle klíčového záložníka Hamita Altintopa budou Turci chtít utkání rozhodnout v normální hrací době. "S tímto týmem můžeme porazit každého. Ukázali jsem to už ve druhém poločasu proti Švýcarsku," dodal hráč Bayernu Mnichov.

Zápas českých fotbalistů proti Turecku bude v neděli v Ženevě řídit švédský rozhodčí Peter Fröjdfeldt. Na čarách mu budou pomáhat jeho krajané Stefan Wittberg a Henrik Andrén. Na šampionátu již Fröjdfeldt pískal zápas Nizozemsko - Itálie (3:0). Nominaci zveřejnila UEFA na svých internetových stránkách.

Libor Sionko skóruje v zápase proti Portugalsku
Libor Sionko skóruje v zápase proti Portugalsku
Více fotek
 • Libor Sionko skóruje v zápase proti Portugalsku autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/265/26410.jpg
 • Turečtí fotbalisté autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/265/26456.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.