ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Plzni se upsal na tři roky Armén Malakjan

Velikost textu:

Plzeň - Viktoria Plzeň angažovala arménského fotbalového reprezentanta Edgara Malakjana. Jedenadvacetiletý ofenzivní záložník z Pjuniku Jerevan zaujal v týmu na testech a dnes s ním vedení podepsalo smlouvu na tři roky. Klub s ním počítá jako s náhradou za Václava Pilaře, který odešel do Wolfsburgu.

Příprava fotbalistů Plzně
Příprava fotbalistů Plzně

"Edgar na nás během testů udělal výborný dojem. Ačkoliv ho samozřejmě v následujících dnech a týdnech čeká další adaptace na české prostředí, je velkým příslibem," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Plzeň si Malakjana vyhlédla při loňských zápasech s Pjunikem Jerevan v předkole Ligy mistrů. "Od té doby jsme Edgara pozorovali a o svých kvalitách nás přesvědčil také během testování. Je to hráč schopný nastoupit na pravé i levé straně, šikovný především v ofenzivě. Je to jedna z alternativ za Václava Pilaře," řekl trenér Pavel Vrba.

Malakjan má na kontě už 102 ligových startů a 12 branek za Pjunik. Rodák z Jerevanu si zahrál také ve 12 zápasech seniorské reprezentace, v níž debutoval v 18 letech.

O Petrželu se údajně zajímá Augsburg

Pro Plzeň je třetí výraznou posilou po brankáři Petru Bolkovi a levém obránci Radku Šírlovi. Do týmu nově přichází i záložník Marek Hanousek, který jaro ještě strávil na hostování v Dukle. Vedení nevylučuje i další příchody, kádr chce uzavřít do odjezdu na soustředění do Rakouska 4. července. "Co se týče odchodů, je jasný pouze Václav Pilař. V tuto chvíli se řeší situace kolem Milana Petržely," uvedl Šádek. Spekuluje se, že o Petrželu se zajímá Augsburg. "Nečekám, že by se stran odchodů hráčů objevilo něco dalšího. V opačném směru představíme nejspíše v nejbližších dnech další posilu a je pravděpodobné, že ani ta nebude poslední," dodal Šádek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.