ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Předkola EL rozhodnuta

Plzeň se těší na "Tata", v Boleslavi jsou s losem spokojeni

Velikost textu:
aktualizováno 25. 6. 2012 19:56

Nyon (Švýcarsko) - Plzeň i Mladá Boleslav už znají případné soupeře do druhého předkola Evropské ligy, o kterých rozhodl dnešní los v Nyonu. Tým Pavla Vrby narazí na vítěze zápasu mezi albánským Teuta a gruzínským Metalurgi Rustavi. Mladá Boleslav potom změří síly se štastnějším z duelu mezi irskými Bohemians a islandským Akureyri. Oba první zápasy se odehrají 19. července. Boleslavští jsou s losem velmi spokojeni, Plzeň nepotěšilo převážně cestování na východ Evropy.

Radost plzeňských fotbalistů
Radost plzeňských fotbalistů

Favoritem na souboj s Plzní je gruzínský tým, který patří ke špičce tamní ligy. Ještě pod bývalým názvem Olimpi Rustavi získal dva tituly a další mu v minulé sezoně utekl jen vinou horší bilance ze vzájemných zápasů. O Evropskou ligu bude Rustavi bojovat potřetí za sebou. V minulé sezoně se klub probojoval až do 3. předkola, kde vypadl s francouzským Rennes. Celkem má v EL bilanci 10 zápasů a čtyři vítězství.

Naopak Teuta se do evropských pohárů vrací po čtyřleté přestávce. Dosud ze 14 zápasů vyhrála pouhé dva. V minulé sezoně však až do posledního kola bojovala o albánský titul se Skënderbeu, který nakonec o bod prohrála. I tak dosáhla na druhý největší úspěch týmu od roku 1994, kdy získala dosud jediný titul.

David LimberskýDavid Limberský: Určitě nepříjemní soupeři, kteří musejí mít svoji kvalitu, jinak by se nemohli probojovat do poháru. Gruzie i Albánie jsou destinace, mezi kterými si nevyberete. Cestování se nevyhnete ať tak, nebo tak.

V Plzni závidí Mladé Boleslavi jejich soupeře. "Přál jsem si dostat někoho z Britských ostrovů nebo Island či podobně," řekl trenér Pavel Vrba. "Také jsem chtěl do Irska. Místo toho zase cesta na východ. Ale v Gruzii ani Albánii jsem ještě nebyl, tak to bude alespoň premiéra," doplnil kapitán Pavel Horváth.

přehrát video
Los Evropské ligy

Mladou Boleslav čekají teoreticky příjemnější destinace a především přijatelnější soupeři. Bohemians se v irské lize vůbec nedaří a aktuálně jsou až osmí. Thór Akureyri sestoupil do druhé islandské ligy a do evropských pohárů se dostal z pozice poraženého finalisty Islandského poháru.

Pro Mladou Boleslav je to již čtvrtý kvalifikační pokus o účast v základní skupině evropského poháru. Dvakrát uspěla, jednou ne. V sezonách 2006 a 2007 hrál boleslavský klub základní skupiny tehdejšího Poháru UEFA, předchůdce dnešní Evropské ligy. Plzeňští by rádi navázali na loňské úspěšné tažení Ligou mistrů, když se ze 2. předkola probojovali až do základních skupin.

Miroslav KoubekTrenér Mladé Boleslavi Miroslav Koubek: Vypadá to na příjemný los především z hlediska destinace. Jde o civilizované země. Mně se ten los hodně líbí. Alespoň na první pohled, ale na bližší závěry je brzy. Přeci jen nemám dostatek informací o síle soupeřů. Každopádně je naším cílem postup a soupeře rozhodně nepodceníme.

Za favorita považuje trenér Koubek dublinské Bohemians. "Především proto, že jde o tým z první ligy, zatímco Thór hraje jen druhou ligu a do Evropské ligy se dostal přes pohár. Ale připravovat se budeme na oba celky stejně," doplnil Koubek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.