ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Řecký trenér obhajoval defenzivní taktiku, ale ne destrukci

Velikost textu:
aktualizováno 11. 6. 2008 12:48

Salcburk (Rakousko) - Na hlavu trenéra řeckých fotbalistů Otto Rehhagela se po úterní prohře se Švédy snesla ostrá vlna kritiky za příliš defenzivní styl hry jeho týmu. Německý kouč se brání, že vsadit na pečlivou obranu byla jediná možnost, rozhodně však prý hráče nenabádal k tomu, aby zdržovali hru zdlouhavým rozehráváním. "Švédové nás přehrávali, byli rychlejší a důraznější v osobních soubojích. Kdybychom s nimi hráli otevřený fotbal, mohlo by to být po prvním poločase 5:0," řekl Rehhagel.

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovič se raduje z gólu do sítě obhájců titulu z Řecka.
Švédský útočník Zlatan Ibrahimovič se raduje z gólu do sítě obhájců titulu z Řecka.

Zkušený Němec vsadil na podobnou taktiku, jaká jeho tým před čtyřmi lety přivedla překvapivě na evropský trůn. Proto se také v základní sestavě objevilo sedm hráčů z tehdejšího zlatého týmu. "Prostě nemáme takový útočný potenciál jako třeba Německo," konstatoval Rehhagel.

To však neznamená, že by byl spokojen s tím, jak Řekové plnili jeho představy. "Nelíbilo se mi, když si obránci několikrát přihrávali mezi sebou. Fotbalista musí být v každé pozici tvořivý," řekl Rehhagel a hráčům vytkl i to, že do hry nedali srdce.

Švédové okusili tvrdost řecké obrany 

Seveřané za prolomení houževnaté řecké obrany zaplatili krutou daň. Niclas Alexandersson a Christian Wilhelmsson zápas kvůli zraněním nedohráli a podle zpráv ze švédského tábora pro ně mistrovství pravděpodobně skončilo.

"Znám své tělo. Bude to trvat pět šest týdnů, než budu v pořádku," povzdechl si záložník Wilhelmsson, který si bez kontaktu s protihráčem natrhl stehenní sval. Obránce Alexandersson má poraněné lýtko. "To jsou hořké kapky. Oba jsou pro nás klíčovými hráči," posteskl si trenér Lars Lagerbäck.

Dvacet minut před koncem si řekl o vystřídání i autor první branky Zlatan Ibrahimovic. Stále ještě prý není úplně fit po problémech s kolenem a nechtěl riskovat, že se mu zranění obnoví. Zvláště když mu jeho strážce Sotiris Kyrgiakos nedal nic zadarmo. "Držel se mě celý zápas. Odvedl dobrou práci, ale když jsem dostal šanci, tak jsem ji využil," řekl Ibrahimovic.

Zraněný Christian Wilhelmsson
Zraněný Christian Wilhelmsson
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.