Sportovní zprávy

Začala fotbalová příprava, Sparta i Slavia vyhrály

Praha - Fotbalisté Sparty Praha v úvodním utkání letní přípravy porazili doma na Letné Viktorii Žižkov 3:0. Obranu soupeře, který sestoupil do druhé ligy, pokořili ve druhém poločase Skalák, Podaný a Jirásek. Nový sparťanský trenér Vítězslav Lavička do utkání nasadil 24 hráčů. Zahráli si i navrátilec z hostování v Rakousku Martin Zeman či devatenáctiletý pravý bek Opavy Vladimír Coufal, který je na Letné na testech.

Utkání Sparta - Žižkov
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Slávisté s novým trenérem Petrem Radou vstoupili do letní přípravy výhrou. Na svém tréninkovém hřišti u stadionu v Edenu dnes porazili druholigovou Čáslav jasně 4:0. Rada vyzkoušel 21 hráčů. Celý poločas odehrál za Slavii pouze slovenský obránce Martin Dobrotka, který přišel začátkem týdne ze Slovanu Bratislava. Jeho krajan a staronová posila ze Sydney Karol Kisel absolvoval úvodní poločas.

Přípravné zápasy:

Slovan Liberec - Jiskra Mšeno 1:0 (0:0) Branka: 48. Nezmar. Rozhodčí: Bílek.

Sparta Praha - Viktoria Žižkov 3:0 (0:0) Branky: 56. Skalák, 63. Podaný, 83. Jirásek.

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 0:0

Proboštov - Teplice 0:6 (0:2) Branky: 59. a 84. Moulis, 14. Vondrášek, 16. Veverka, 80. Melunovič, 88. Krátký.

SK Slavia Praha - FK Čáslav 4:0 (2:0) Branky: 18. Latka, 42. Veselý, 67. Čonka, 88. Koreš.

Sokolov -Plzeň 0:2 (0:0) Branky: 45. Čišovský, 48. Fillo.

SK Vrchovina - Dukla Praha 0:4 (0:1) Branky: 55. a 83. Jíra, 36. Sklenář, 88. Marič. Rozhodčí: Beneš. Diváci: 500.

FC Nitra - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0) Branky: 51. Ondřejka, 72. Jeleček.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 2:4 (2:3) Branky: 6. Pleško, 23. Danoski - 16. Janoušek, 38. Štěpán, 44. Uškovič, 57. Rezek. Rozhodčí: Pavel Orel - Arnošt, Čožík. Diváci: 200.