ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Fotbalový reprezentant David Rozehnal přestoupil do Lazia Řím

Velikost textu:

Řím - David Rozehnal, český fotbalový reprezentant, přestoupil z Newcastlu United do Lazia Řím, kde byl od ledna na hostování. Italský klub na své internetové stránce uvedl, že na sedmadvacetiletého obránce uplatnil opci.

Český obránce David Rozehnal
Český obránce David Rozehnal
Otevřít galerii
 • Český obránce David Rozehnal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Società Sportiva Lazio zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zástupci Newcastlu oznámili, že se jim vrátí částka, kterou za Rozehnala loni v létě zaplatili Paris St. Germain. Před rokem olomoucký odchovanec přestoupil do Anglie za zhruba 124 milionů korun.

Rozehnala rozhodnutí Lazia potěšilo, protože si přál zůstat v Římě. Na mistrovství Evropy však odjížděl v nejistotě, protože vedení klubu se dlouho nevyjádřilo. Italská liga, v níž římský celek obsadil dvanácté místo, skončila už téměř před měsícem. Rozehnal v ní odehrál deset utkání, z toho šest v základní sestavě.

Ačkoliv pro něj angažmá v Newcastlu začalo slibně, postupně vypadl ze základní sestavy a jeho situace se nezlepšila ani po změně trenéra, kterým se stal slavný Kevin Keegan. Anglický klub, s nímž loni podepsal smlouvu na čtyři roky, už neprojevil o Rozehnalovy služby zájem. V poslední době se naopak přihlásily FC Janov a Siena, za kterou hraje záložník Lukáš Jarolím, ale fotbalista s 46 reprezentačními starty nakonec zůstává v Laziu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.