ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Fotbalisté Plzně zahájili letní přípravu

Velikost textu:

Plzeň - Plzeňští fotbalisté jako první tým nejvyšší soutěže zahájili letní přípravu na novou sezonu, která pro ně začne 2. předkolem Evropské ligy 19. července. Kouči Pavlu Vrbovi se na úvodním tréninku hlásilo 22 hráčů včetně posily Radka Šírla.

Příprava fotbalistů Plzně
Příprava fotbalistů Plzně

K týmu se připojili navrátilci z hstování Lukáš Krbeček, Martin Fillo a Patrik Hrošovský. Kvůli absenci osmičky reprezentantů Davida Limberského, Františka Rajtorala, Milana Petržely, Dana Koláře, Vladimíra Daridy, Tomáše Wágnera, Marka Hanouska a Marka Bakoše mužstvo doplnili hráči juniorky Daniel Černý, Tomáš Petráček, Martin Hoffman a František Dvořák.

"Samozřejmě, absence tolika hráčů je nepříjemná, ale zase nás těší, že máme tolik reprezentantů. Také by to pro nás mohla být výhoda, jelikož můžeme vyzkoušet naše mladé talentované hráče a zjistit, co v nich je. Třeba až se reprezentanti vrátí, tak budou muset hodně bojovat o místo," řekl trenér Vrba.

Letní příprava Plzně
Letní příprava Plzně

Od středy se do tréninků zapojí také Matěj Končal, Matěj Kyndl a Michael Krmenčík, kteří za sebou mají neúspěšnou kvalifikaci o ME do 19 let. Příští týden začnou s tréninkem i reprezentanti do 21 let Wágner a Hanousek a slovenský reprezentant Bakoš. "Čeští reprezentanti se budou do přípravy zapojovat až podle toho, jakou budou mít zátěž na mistrovství Evropy. Sice přijdou o většinu přípravy, ale problém to nebude, protože jsou to hráči zkušení," prohlásil Pavel Vrba.

přehrát video
Plzeň začala s přípravou

Počítá s tím, že kromě Pilaře, který podepsal smlouvu s Wolfsburgem, by se po mistrovství nemuseli do kádru vrátit ještě jeden či dva hráči. "Řekli jsme si, že prodáme maximálně tři hráče včetně Pilaře. Za ně chceme přivést náhradu. V české lize pro nás ale začínají být hráči nedostupní, tak se musíme dívat do zahraničí," řekl Vrba.

"Na testy přijde hráč z Gruzie a máme vytipovaného i útočníka z Konga, ale s ním se to komplikuje. Má svatbu a reprezentaci, tak si ještě musíme rozmyslet, jestli ho přivedeme už nyní," dodal trenér loňského mistra.

První měsíc přípravy stráví třetí tým uplynulého ligového ročníku v domácím prostředí, kde sehraje utkání proti účastníkům nižších soutěží Rokycanům, Domažlicím či Sokolovu. V červenci vyrazí na soustředění do Rakouska, kde Plzeň čekají atraktivní soupeři Kluž, Salcburk a Spartak Moskva.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.