ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Plašil už je s reprezentací v Rakousku

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2012 21:12

Bad Waltersdorf/Praha – Kádr fotbalové reprezentace se pomalu, ale jistě začíná kompletovat. Na soustředění v rakouském Bad Waltersdorfu už dorazil i Jaroslav Plašil, který ještě o víkendu bojoval s Bordeaux o páté místo v konečné tabulce francouzské ligy. Během několika dnů by se k týmu měl připojit kapitán Tomáš Rosický, který se podrobil v Praze vyšetření zraněného lýtka. Ve středu se do přípravy národního mužstva zapojí i čerstvý vítěz Ligy mistrů Petr Čech.

Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman a Tomáš Rosický na tréninku
Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman a Tomáš Rosický na tréninku

Trenér Michal Bílek už mohl v Rakousku přivítat Jaroslava Plašila, jednoho z klíčových hráčů českého výběru. Třicetiletý záložník přijel do Rakouska s dobrou náladou, protože jeho Bordeaux si díky nedělní výhře v St. Etienne zajistilo v přímém souboji páté místo v lize a účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Plašil teď bude dva dny hlavně odpočívat. "Měl teď hodně náročný program, do tréninku se s mužstvem zapojí možná až během středy. Bude teď hodně regenerovat," uvedl tiskový mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář. Plašila by měl v brzké době následovat do Rakouska i kapitán reprezentace Tomáš Rosický. "Zatím čekáme na zprávy od Tomáše, ale připojit by se měl k týmu co nejdříve," řekl Kolář.

Brankáře Jaroslava Drobného již delší dobu trápí problémy se zády, dnes ale již trénoval skoro naplno. "Už jsem trošku i padal, ale byl to první trénink, tak musím být trošičku opatrný," komentuje svůj stav Drobný. Podle lékaře reprezentace Petra Krejčího by měl gólman již zítra trénovat naprosto normálně, včetně pádů na zem.

Český tým dnes v Bad Waltersdorfu měl v plánu dva tréninky. Celou dopolední přípravu kouč Bílek zpřístupnil i fanouškům a zástupcům médií, odpolední fáze se už odehrála za zavřenými dveřmi, protože fotbalisté začali s nácvikem taktiky. Dva tréninky Bílkův tým zvládne i v úterý.

přehrát video
Lékaři národního týmu se věnují především Jaroslavu Drobnému

Reprezentanti se prý nemohli dočkat, až závěrečná část přípravy oficiálně odstartuje. "Až nás musel trenér krotit, abychom nebyli tak křečovití, že teprve příprava začíná," líčil po prvním dopoledním tréninku stoper Tomáš Sivok, který sám v minulém týdnu během volna absolvoval pět individuálních tréninků.

"Věděl jsem totiž, že kdybych vypadl z rytmu, že budu mít problémy. A hlavně bych měl pocit, že jsem tomu nedal všechno," vysvětloval Sivok. Podle Sivoka našel český tým v Bad Waltersdorfu ideální podmínky. "Je to tady na týdenní kemp naprosto dokonalé. Být tu delší čas, asi by přišla nuda, ale při dvoufázovém tréninku a nutné regeneraci to považuji za skvělý výběr," dodal Sivok.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.