ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Hubník: Jen jsem čekal, jestli nějakou schytám

Velikost textu:

Bad Waltersdorf - Fotbalový reprezentant Roman Hubník přiznal, že při řádění fanoušků během baráže německé ligy mezi Herthou Berlín a Düsseldorfem prožíval hodně nepříjemné chvíle. Dokonce se obával toho, že ho někteří z fanoušků napadnou. Sice ho mrzí, že německý svaz nenechal odvetu opakovat a Hertha tak definitivně sestoupila, na druhou stranu je ale rád, že už konečně ví, na čem je, a může se plně soustředit jen na reprezentaci a přípravu na mistrovství Evropy.

Roman Hubník
Roman Hubník

Odvetu baráže v závěru přerušili slavící fanoušci Düsseldorfu. Po dvacetiminutovém přerušení se zbylých 93 sekund dohrálo, ovšem podle Herthy za neregulérních podmínek. Hráči se řádících fanoušků báli, což potvrdil i Hubník. "Určitě to byl nepříjemný zážitek, když kolem vás běhají fanoušci a řvou na vás. Jen jsem čekal, jestli nějakou schytám," přiznal. "V Německu jsem tohle rozhodně nečekal," dodal.

Roman Hubník za Herthu BSC
Roman Hubník za Herthu BSC

Svaz po dlouhých jednáních rozhodl, že se duel nebude opakovat a Hertha sestoupí. "Hlavně jsem chtěl, aby už to rozsekli, a vím, na čem jsem. Dosud jsem totiž byl v napětí, co bude, a nemohl jsem se soustředit jen na reprezentaci," řekl. Po trápení v dresu Herthy je hlavně rád, že se vůbec dostal do nominace na Euro. "Sezona nebyla dobrá. Bylo tam hodně smůly, proto jsem rád, že jsem tady. Ani jsem ale neměl čas být nervózní, jestli se vejdu do nominace, protože jsem měl hodně svých starostí v klubu," uvedl.

Zatím se prý ani příliš netrápí tím, že trenér Michal Bílek uvažuje o tom, že na stoperu bude místo něho hrát levý bek Michal Kadlec. "Káca na stoperu několikrát zahrál výborně. Trenér postaví nejsilnější tým, a pokud to tak cítí, že bude hrát Káca, tak to tak má být. Pro mě je zážitek už jen to, že tu mohu být s klukama," prohlásil osmadvacetiletý stoper.

Německý svaz zamítl protest Herthy Berlín proti odvetě baráže v Düsseldorfu jako neopodstatněný. "Rozhodčí nejednal v rozporu s pravidly, navíc nebylo dokázáno, že by události negativně ovlivnily výkon Herthy," prohlásil Hans E. Lorenz, předseda sportovní komise svazu, která o věci rozhodovala. Hertha první zápas baráže prohrála 1:2 a po remíze 2:2 v odvetě sestoupila. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.