ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Fotbalisté Žiliny získali šestý titul

Velikost textu:

Bratislava - Fotbalisté Žiliny získali pošesté titul ve slovenské lize a vyrovnali tak rekord Slovanu Bratislava. V posledním kole vyhráli 2:0 v Dunajské Stredě a nechali za sebou o dva body Trnavu trenéra Pavla Hoftycha, které nebylo nic platné vítězství 2:0 v Nitře.

Radost hráčů Žiliny
Radost hráčů Žiliny

Sezona pro Žilinu začala ještě před prvním ligovým kolem odvoláním Pavla Hapala. Tým po českém kouči převzal Ľuboš Nošický, jehož překvapivě před měsícem na lavičce lídra tabulky nahradil Nizozemec Frans Adelaar. Bývalý trenér Sparty Rotterdam, Haagu či Utrechtu dovedl Žilinu nejprve k triumfu ve Slovenském poháru a i k mistrovskému titulu.

K jistotě ligového triumfu potřeboval vedoucí tým tabulky zvítězit na hřišti sestupující Dunajské Stredy, ale po prvním poločase byl stav 0:0. V té době už v souběžně hraném duelu Trnava v Nitře vedla a existovala možnost, že vzhledem k vyrovnané bilanci vzájemných zápasů by za rovnosti bodů musel o mistrovi rozhodnout dodatečný duel na neutrální půdě. Naděje Spartaku trvala do 55. minuty, kdy se do vlastní sítě trefil hráč Dunajské Stredy Marcin a poslal favorizovanou Žilinu do vedení. Její vítězství a zisk titulu potvrdil tři minuty před koncem střídající Deza.

Loňský mistr Slovan Bratislava obsadil třetí místo s odstupem šesti bodů za Trnavou.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.