ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Šmicer vystavil sto svých nejvzácnějších fotbalových dresů

Velikost textu:

Praha - Jedním z největších sběratelů fotbalových dresů mezi českými internacionály je bezesporu Vladimír Šmicer. Vicemistr Evropy a vítěz Ligy mistrů vybral ze své sbírky sto nejvzácnějších kousků a vystavil je na radnici v Dolních Chabrech.

Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer

Slavia, Lens, Liverpool a Bordeaux - v těchto týmech strávil Šmicer sedmnáct let své profesionální fotbalové kariéry. I proto nasbíral spoustu cenných artiklů. "Když jsem začínal a hrál za menší kluby, dresů tolik nepřibývalo. Když jsem šel výš, tak už to bylo lehčí. Dres Liverpoolu chtěli všichni," dodal bývalý český reprezentant, který s týmem z Merseyside vyhrál i nejcennější pohár - Ligu mistrů.

Šmicer hodlá vystavit i několik opravdu raritních kousků. Například vítězný z památného finále Eura v roce 1996, který díky porážce od Německa nikdy nevybalil. Některé z dresů mají pro manažera reprezentace emoční hodnotu. "Na mistrovství Evropy jsem například po pamtáném zápase s Nizozemím dostal dres od Rafaela Van der Vaarta," uvedl.

Do sbírky zapadly i některé dresy, které byly u vítězství Vladimíra Šmicra například v poháru UEFA nebo ve francouzské lize.

přehrát video
Výstava dresů Vladimíra Šmicera
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.