ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Sparta se rozhlíží po trenérovi. V hledáčku je i Lavička

Velikost textu:

Praha - Vedení fotbalové Sparty začalo hledat trenéra po Martinu Haškovi, který ve funkci skončil minulý pátek. Letenští už prý zahájili konkrétní jednání a hlavním kandidátem na uvolněnou pozici je prý Vítězslav Lavička. Ten je nyní volný poté, co v dubnu po třech letech skončil u týmy Sydney FC.

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička

Sparta zatím o konkrétních jménech hovořit odmítá. "Jde o poměrně úzký okruh kandidátů, ale jmenovat je a komentovat spekulace nyní z pochopitelných důvodů nebudeme. S některými trenéry už jsme v kontaktu," přiznal tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Devětačtyřicetiletý Lavička je údajně pro Spartu, která podruhé za sebou v lize nezískala titul a minulou sobotu brala druhé místo, první volbou. Lavička nyní čeká jako volný trenér na nabídky. "Ale žádné oficiální jednání se mnou zatím nikdo nevedl. Jde spíš o dotazování v rovině 'co by, kdyby'," uvedl kouč.

Sparta netají, že nového trenéra chce představit co možná nejrychleji. I proto, aby kouč stanovil podobu letní přípravy a mohl ovlivnit hráčské změny v týmu. "Získat trenéra prvního týmu je nyní pro Spartu priorita. Věříme, že v co možná nejbližší době jednání zdárně uzavřeme," vysvětlil Kasík.

 • Při zápase Sparta - Č. Budějovice cloumaly emoce hlavně fanoušky
  Při zápase Sparta - Č. Budějovice cloumaly emoce hlavně fanoušky autor: Zbyněk Stanislav, zdroj: ČTK
 • První trenér Sparty Martin Hašek
  První trenér Sparty Martin Hašek autor: Šulová Kateřina, zdroj: ČTK

Lavička, který před šesti lety přivedl Liberec k mistrovskému titulu, prostředí na Letné dobře zná. Ve Spartě dlouho hrál, pak pracoval v roli asistenta pod Jaroslavem Hřebíkem, současným sportovním ředitelem klubu, kterého fanoušci letenských považují za hlavního viníka promarněné šance na letošní titul.

Před čtyřmi lety Lavička ve Spartě zahájil jako hlavní trenér sezonu 2008/09, ale v říjnu po sérii špatných výsledků předčasně skončil i s asistentem Michalem Zachem. Oba pak vyrazili do Austrálie a v Sydney v roce 2010 slavili australský titul.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.