ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Po námitce Liberce odpíská rozhodující duel Královec

Velikost textu:

Liberec - Sobotní zápas mezi Libercem a Plzní v posledním kole první fotbalové ligy, který bude přímým soubojem o titul, bude nakonec pískat Pavel Královec. Komise rozhodčích nejprve nominovala jako hlavního sudího Pavla Fraňka, na základě písemné námitky Slovanu ale původní delegaci změnila.

Sudí Pavel Královec
Sudí Pavel Královec

"Komise rozhodčích vyhověla žádosti, aby toto rozhodující utkání řídil náš nejlepší mezinárodní rozhodčí. Komise si vyhrazuje právo na případné další námitky, že rozhodčí je ze stejného kraje jako hostující mužstvo. Původní nominací chtěla komise předejít veškerým možným spekulacím," uvedla komise v prohlášení.

Čtyřiatřicetiletý Královec je nejčastěji nominovaným sudím v české lize, v této sezoně pískal 18 zápasů. Rozhodčí z Domažlic má zkušenosti s Ligou mistrů i Evropskou ligou a je v nominaci na evropský šampionát i olympijské hry. V první lize působí od roku 2003.

přehrát video
Zápas o titul bude pískat Královec

V jarní sezoně Královcovi nevyšlo utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi (4:0), ve kterém uznal gól Marka Bakoše, přestože slovenský útočník předtím zahrál rukou. Královec nejprve gól označil za regulérní, pak ho po protestech hostujících hráčů a po konzultaci se čtvrtým sudím Petrem Ardeleánu odvolal. Vzápětí na doporučení asistenta Radka Kociána branku mylně znovu uznal.

Liberec a Plzeň se v přímé bitvě utkají o to, kdo získá titul. Slovan má tříbodový náskok a stačí mu před domácím publikem uhrát remízu, obhájce prvenství z Plzně potřebuje zvítězit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.