ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Souboj o titul mezi Libercem a Plzní je vyprodaný

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2012 13:36

Plzeň - Souboj o titul ve fotbalové lize mezi Libercem a Plzní je vyprodaný. Fanoušci dnes pod Ještědem během dopoledne vykoupili poslední zbylé vstupenky na sobotní šlágr 30. kola, který určí nového českého mistra. Informoval o tom web Slovanu. Za pět minut bylo dopoledne vyprodáno také posledních 70 vstupenek, které měla k dispozici Viktoria Plzeň. Na zápas pojede ze západu Čech deset autobusů fanoušků. Další lidé vyrazí bez vstupenky.

Trénink Liberce před sobotou
Trénink Liberce před sobotou

"Byl jsem v Norsku, Itálii, jezdím s Viktorkou všude. A dneska sem přijdou lidi, kteří chtějí vidět jenom boj o titul. To je nespravedlivé, ale pojedu na blind bez lístku, stejně jako do Kodaně," uvedl mladý fanoušek. Podle něj se budou určitě před stadionem s kapacitou 9900 míst prodávat a je ochoten za něj dát i několikrát vyšší cenu než 100 Kč, za kolik se dnes vstupenky prodávaly.

"Jsem rád, že je mám. Pojedu s tátou, malým a strejdou, vyrazíme hned ráno. Jsou vedle libereckého kotle. Cena byla levnější než na zápasy v Plzni," řekl mladík, kterému se podařilo lístky koupit. "Od stadionu pojede deset autobusů s fanoušky. Z Plzně vyrazí do Liberce tak tisícovka lidí," uvedl lídr fanoušků Zdeněk Pavel.

Během deseti minut po skončení středečního utkání s Příbramí rozebrali fanoušci Viktorie ve Štruncových sadech všech 560 vstupenek do sektoru hostů libereckého stadionu, Slovan poté uvolnil západočeským příznivcům dalších 320 lístků. Posledních 70 vstupenek se prodávalo dnes od 09:00 ve fanshopu ve Štruncových sadech, opět maximálně po čtyřech.

Plzeň plánuje bohatý program

"Těší nás obrovský zájem o utkání, dle ohlasů a zájmu fanoušků bychom byli schopni prodat několik tisíc vstupenek. Pro fanoušky, kteří se nedostanou přímo na stadion U Nisy, chystá Viktoria možnost velkoplošné projekce," uvedl mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár. Bude na nádvoří Plzeňského Prazdroje, kam se vejde minimálně pět tisíc lidí.

přehrát video
Rozhovor s Ondřejem Lípou

Program odstartuje už v 16:30. Čekaní na utkání zpestří vzpomínková videa na loňské vítězné tažení Plzně ligou i podzimní cestu pohárovou Evropou. Díky telemostu si budou moci fanoušci poslechnout aktuální informace zpod Ještědu ze hřiště i z kotle plzeňských příznivců na stadionu, uvedl mluvčí. Na nádvoří pivovaru vznikne fotbalové městečko s občerstvovacími místy. V případě chladnějšího počasí bude k dispozici sousední restaurace Na Spilce, údajně největší v ČR. Večer bude zakončen nočním příjezdem hráčů Viktorie.

Liberec má tříbodový náskok v čele tabulky a stačí mu před domácím publikem uhrát remízu, obhájce prvenství Plzeň potřebuje zvítězit.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.