ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Krejčí je v nominaci jedenadvacítky, možná ale pojede na Euro

Velikost textu:

Praha – Trenér české fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil již zveřejnil nominaci na červnové zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou a v Andoře. Mezi nominovanými se objevil sparťanský záložník Ladislav Krejčí. O devatenáctiletém talentu se však stále častěji hovoří i ve spojitosti se seniorskou reprezentací, a potažmo i červnovým evropským šampionátem dospělých. Dovalil také připustil možnost, že se Krejčí objeví v závěrečné nominaci na Euro, kterou v pondělí oznámí Michal Bílek. Poprvé se v jedenadvacítce představí další sparťanský mladík Tomáš Přikryl.

Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí

"V tuhle chvíli je to tak padesát na padesát. Může to mít ještě nějaký vývoj, ligové soutěže ještě neskončily a může se někdo zranit. Krejčí je zatím u nás, ale pokud se Michal Bílek rozhodne, že ho vezme, pojede s A-mužstvem," řekl Dovalil.

Jeho kolega u dospělé reprezentace Bílek před několika dny přiznal, že o nominaci Krejčího vážně uvažuje. Vicemistr Evropy do 19 let z loňského roku přitom zatím na první start v seniorském národním týmu čeká.

"Je to levák, kterých v týmu moc nemáme, dokáže se prosadit ve hře jeden na jednoho i v koncovce. Na jaře v lize to také potvrzuje, i v tomto mladém věku je oporou Sparty," prohlásil Bílek na Krejčího adresu. Dovalil na zápasy s Černou Horou a v Andoře povolal 20 hráčů do pole a tři brankáře. Jediným nováčkem je další devatenáctiletý sparťanský talent Tomáš Přikryl.

Trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil
Trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil

Čeští mladíci zatím procházejí třetí kvalifikační skupinou bez porážky a s deseti body vedou tabulku o skóre před Walesem, který odehrál o dva zápasy více. V nadcházejících zápasech chtějí prvenství stvrdit. "Všichni si přejeme, abychom Černou Horu porazili. Je to ale nepříjemný a nevyzpytatelný soupeř, který má hodně nepříjemné standardky," řekl Dovalil.

Černohorci navíc podle něj budou mít výhodu v tom, že jejich ligová soutěž se hraje až do konce května. "Naši hráči naopak nebudou ve stejném zatížení. Někteří zahraniční skončí 21. května, česká liga nám ale skončí za čtyři dny. Musíme to nějak sladit, abychom se dostali na stejnou vlnu," dodal Dovalil.

S Černou Horou se "lvíčata" utkají 1. června v Jablonci, 5. června pak nastoupí v Andoře. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.