ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hamburk získal Adlera, Drobného budoucnost je nejistá

Velikost textu:

Berlín – Fotbalový Hamburk získal do svých řad bývalého gólmana německé reprezentace Reného Adlera. Zřejmě to znamená i konec působení českého brankáře Jaroslava Drobného v klubu. Sportovní ředitel Hamburku Frank Arnesen totiž už dříve prohlásil, že z finančního hlediska je nemožné udržet dva špičkové a lukrativně placené gólmany. Drobného plánované angažmá v Bayernu Mnichov však již včera ztroskotalo na vysokém odstupném, které Hamburk požadoval.

René Adler
René Adler

Sedmadvacetiletý René Adler, který přichází do Hamburku po skončení smlouvy z Leverkusenu, se podle deníku Bild upsal klubu na pět let. Adlerovi bude muset uvolnit místo Jaroslav Drobný, protože Hamburk nechce platit dva drahé brankáře. Český gólman, který má smlouvu do příštího roku, si vydělá 1,7 milionu eur (asi 43 milionů korun), Adler si údajně v Hamburku přijde na 2,7 milionu eur ročně.

Hamburk však pro Drobného nové působiště zatím nenašel. Naposledy se o pětinásobného reprezentanta zajímal Bayern Mnichov, který ho chtěl jako náhradu za končícího Jörga Butta na post gólmanské dvojky za německou reprezentační jedničkou Manuelem Neuerem. Z přestupu však nakonec sešlo, protože Bayern údajně odmítl zaplatit třímilionové odstupné.

Vedle Adlera Hamburk získal také lotyšského útočníka Artjomse Rudnevse z Lechu Poznaň. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.