ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Lokomotiva pro fotbalové Euro už je připravena

Velikost textu:

Praha – Třicet dva dnů před startem fotbalového mistrovství Evropy byl dnes představen dopravní prostředek, kterým český národní tým odcestuje do dějiště šampionátu. Lokomotiva v národních barvách už je připravena a ve středu poprvé vyjede na svou cestu do Polska, kde reprezentanti absolvují své zápasy ve skupině. Jedná se o nejrychlejší stroj, jaký mají České dráhy k dispozici. 

Lokomotiva Škoda 109E propagující Euro 2012
Lokomotiva Škoda 109E propagující Euro 2012

Lokomotiva s označením 380.011 vyjede s fotbalovou výzdobou poprvé ve středu 9. května z Hlavního nádraží v Praze v rámci pravidelného spoje do Varšavy. Fotbalisty poveze 3. června do Vratislavi, pak bude vystavena na veletrhu železniční techniky Czech Raildays v Ostravě (19. až 21. června). Vlak je vyveden v bílo-modro-červeném provedení s velkým fotbalovým míčem a dvouocasým lvem na bocích a výrazným nápisem "Vlakem na Euro".

"Podobné polepy u nás už nejsou tak výjimečné. Používají se například na regionální soupravy, které propagují kulturu krajů. Ale zde se jedná o unikátní projekt, především co se týká náročnosti," řekl Josef Novotný ze společnosti Railreklam, která měla polep lokomotivy na starosti. "Obnáší to práci osmi lidí během tří pracovních dní. Tedy něco kolem 36 hodin. Celkové náklady jsou kolem 260 tisíc korun," dodal.

V těchto dnech se do národních barev "obléká" v České Třebové také lokomotiva řady 163, která bude od 11. května jezdit na spěšných vlacích z Pardubic směrem do Lichkova a dále do Vratislavi. Ta bude během šampionátu vozit fanoušky v rámci projektu "Vlakem na Euro". 

přehrát video
Škoda 109E v barvách Eura 2012
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.