ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Trenér Lavička podepsal na Letné dvouletou smlouvu

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2008 18:11

Praha - Fotbalový trenér Vítězslav Lavička dnes podepsal smlouvu s pražskou Spartou. Pětačtyřicetiletý kouč se na Letné upsal na dva roky - za svého nového asistenta si Lavička vybral Michala Zacha, s nímž v Liberci společně získali mistrovský titul. Dalším asistentem bude Horst Siegl, mentální trénink povede Dragan Vujovič a koučem brankářů bude nadále Jan Stejskal. Další změnou ve vedení Sparty je změna pozice dosavadního prezidenta klubu Jozefa Chovance, který se přesunul do funkce generálního sportovního manažera.

Nový trenér Sparty Vítězslav Lavička s letenským vedením
Nový trenér Sparty Vítězslav Lavička s letenským vedením

Zpočátku složitá vyjednání mezi letenským klubem a Lavičkou nabrala rychlý spád po úterním vyjádření výkonného výboru ČMFS, který souhlasil s trenérovým odchodem od reprezentační jednadvacítky, kde jej nahradil Jiří Kotrba. Pětačtyřicetiletý trenér už před několika dny přiznal, že řešil velké dilema. Od jednadvacítky, kterou na podzim čekají klíčové zápasy v evropské kvalifikaci, se mu prý neodchází lehce.

Lavička se do Sparty vrátí přesně po šesti letech. Na Letné působil už jako hráč, na přelomu tisíciletí dělal asistenta Ivanu Haškovi a Jaroslavu Hřebíkovi, po jehož odvolání tým krátce vedl jako hlavní trenér.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.