ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Brückner už má jasno o sestavě svého týmu i Švýcarska

Velikost textu:
aktualizováno 4. 6. 2008 19:47

Seefeld - Pokud nenastanou u některého z hráčů zdravotní problémy, má trenér Karel Brückner o sestavě českých fotbalistů pro sobotní úvodní zápas na mistrovství Evropy se Švýcarskem jasno. Trenér reprezentace ale současně naznačil, že zcela bez potíží hráči nejsou. Během úterní přípravy si kapitán Tomáš Ujfaluši při nácviku střelby lehce natáhl břišní úpon, Zdeněk Pospěch je nachlazen. "Ale jsem přesvědčen, že do zápasu budou k dispozici," řekl Brückner.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/251/25015.jpg?1212577110
 • Fotbalový trenér Karel Brückner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/138/13733.jpg?1212587868

Atmosféra v týmu se prý už blíží předstartovní horečce, kterou kouč zvýší dnešními osobními pohovory s hráči, zaměřenými na taktiku.

Na čtvrtečním uzavřeném tréninku Brückner ještě chce pilovat standardní situace. "Víme, že zde se trénink nedá zcela skrýt. Ale naznačíme si některé věci, které doladíme na hotelu teoreticky," řekl Brückner, který ani na přípravě bez účasti diváků a médií nehodlá zcela odkrýt svoje záměry při trestných kopech.

Poměrně jistý si je Brückner prý také sestavou soupeře. Dokonce dnes na tiskové konferenci vyjmenoval jedenáct hráčů, kteří podle jeho názoru budou v zahajovací jedenáctce Švýcarska. "Je to hodně konsolidovaný celek, jeho hlavními oporami jsou Senderos, Inler, Barnetta, Frei," řekl Brückner a na žádost vyjmenoval i svou představu základní švýcarské jedenáctky. Je přesvědčen, že po zranění kotníku bude hrát i Barnetta a také Frei, který v přípravných zápasech chyběl. "Chyběl právě proto, že o něm má trenér jasno," žertoval kouč se švýcarskými novináři.

Na debatu o soupeřích zatím prý nebyl čas, spíše se rozebíraly minulé výkony českého mužstva. "Vyhodnotili jsme si zápasy s Litvou a Skotskem, kde jsem ještě měli určitě nedostatky," konstatoval.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.