ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Nádvorník: Se sestupem Žižkova jsem počítal. Trenérem zůstanu

Velikost textu:
aktualizováno 5. 5. 2012 19:37

Praha - Tři kola před koncem první fotbalové ligy má poslední Žižkov jistotu, že po roce nejvyšší soutěž znovu opustí. O osudu Viktorie rozhodla dnešní výhra Baníku Ostrava v Příbrami. Trenér Roman Nádvorník byl se sestupem smířený již delší dobu a potvrdil, že na lavičce pražského celku bude pokračovat i v druhé lize.

Roman Nádvorník
Roman Nádvorník

Podle pětatřicetiletého kouče byl rozhodující zápas minulého kola s tehdy předposledním Baníkem. Viktoria prohrála v Ostravě 1:3 a posunula své šance na záchranu do oblasti teorie. "Kdybychom tam vyhráli, tak bychom na tom byli bodově stejně a všechno by bylo otevřenější," řekl dnes Nádvorník.

Poslední tým tabulky převzal na konci listopadu, když nahradil odvolaného Martina Pulpita, ale nedokázal Viktorii odlepit ode dna tabulky. Ani po neúspěšné záchranářské misi však na Žižkově končit nehodlá.

"Nepřišel jsem na půl sezony. Mám tady podepsanou smlouvu na rok a půl a moje působení u týmu nebylo ovlivněné tím, zda se zachráníme nebo nezachráníme. Budu pokračovat i ve druhé lize," potvrdil bývalý trenér Příbrami nebo Vlašimi, jenž během zimní přestávky výrazně přebudoval kádr Viktorie.

S výkony svých svěřenců v jarní části soutěže byl spokojen. "Nasazení bylo oproti podzimu o sto procent větší, lepší a agresivnější. Zlepšila se i naše hra směrem dopředu a byli jsme konkurenceschopní. Samozřejmě nám chyběl větší klid v koncovce a dostávali jsme hloupé góly po individuálních chybách," shrnul Nádvorník, který prý v některých zápasech postrádal také potřebné štěstí.

V dosavadních 13 utkáních na lavičce Žižkova dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a devětkrát prohrál. Vyloučil, že by jeho mužstvo zbývající zápasy vypustilo, naopak by rád účinkování v první lize zakončil s nejvyšším možným bodovým ziskem.

"Celé jaro se o nás mluvilo jako o jasném sestupujícím a hráči byli pokaždé dobře namotivovaní a k zápasům přistoupili stoprocentně. Jsou to profesionálové, hrají si o své jméno a o svou kariéru, takže já bych v tomhle neviděl problém," doplnil trenér.

Jeho tým v neděli přivítá České Budějovice, ve středu se představí na hřišti Slovácka a sezonu zakončí příští sobotu doma s Hradcem Králové.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.