ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola
Fotbalové ohlasy

Liberecký Nezmar stále věří v titul

Velikost textu:

Liberec - Před deseti lety v ligovém finiši při boji o titul zažil domácí remízu s Brnem, v pátek musel liberecký fotbalista Jan Nezmar překousnout podobné klopýtnutí se Slováckem. Jeden z tahounů Slovanu ale panice nepropadá a dál věří, že Liberec udrží první místo a na konci soutěže stejně jako v roce 2002 znovu uchvátí titul, i když si cestu za ním zkomplikoval.

Utkání Liberec - Slovácko
Utkání Liberec - Slovácko

Deset let starý zápas s Brnem, který tehdy skončil remízou 3:3, si Nezmar ve vzpomínkách vybavil. "Ale tehdy jsme tahali za kratší konec. Dnes jsme to naopak měli pod kontrolou, spoustu šancí. Rozhodlo to, že jsme je neproměnili," řekl Nezmar.

Zklamaný Jan Nezmar
Zklamaný Jan Nezmar

Po ztrátě se Slováckem ale nevypadal nijak zdrceně. Povzbuzuje ho prý vědomí, že Liberec je pánem svého osudu. Když Severočeši vyhrají poslední duely v Jablonci i s konkurenční Plzní, o titul nepřijdou. "Uklidňovat nás to moc nemůže, to by bylo špatné. Spíš to pro nás musí být motivace," prohlásil. Přesto jej mrzelo, že Slovan nevyužil dnešní zápas k pojištění náskoku. Kdyby Liberec vyhrál a Sparta s Plzní v neděli zaváhaly, pod Ještědem by potřetí v historii vypukla mistrovská euforie. "Běželo nám to hlavou, počítat umíme. Ale nesmíme se dívat na to, jestli ztratí body někdo za námi," řekl Nezmar. "Škoda, rozhodně jsme dnes chtěli vyhrát, chodili do rizika. Konec ligy je na psychiku náročný, ale kvůli tomu napětí fotbal přece děláme. Člověk v tom přesně takový adrenalin hledá," uvedl.

Liberečtí se cítili být poškozeni tím, že sudí Jiří Adam kvůli faulu neuznal gól obránce Keliče. Nezmar také tvrdil, že rozhodčí mohl ukázat víc velkorysosti. "Gól mohl platit, v reálu mi přišlo, že to byl normální souboj, kterých je v zápase spousta. Ale nepomůže nám, když takové věci budeme řešit. Kdybych se zlobil na rozhodčího, měl bych jen dvojité nervy. Měli jsme další šance, které jsme měli proměnit," řekl Nezmar.

Hráči Slovácka tvrdili opak: arbitr podle stopera Jana Trousila střet Keliče s Kordulou posoudil správně. "Kelič Kordulu postrčil, faul tam byl," reagoval Trousil. Nezmar nevylučuje, že o titulu se bude rozhodovat až v posledním kole příští sobotu proti obhájci prvenství z Plzně. "Ve hře pro nás byly i jiné alternativy, ale na druhou stranu, co bychom za to dali před sezonou," reagoval Nezmar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.