ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kotal jde do Jablonce. Hradec povede Plíšek

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2012 18:18

Hradec Králové - Novým trenérem jabloneckých fotbalistů bude Václav Kotal, který přichází z Hradce Králové. Od další sezony povede tým místo odstupujícího Františka Komňackého. Kotal podepsal v Jablonci dvouletou smlouvu. Oznámil to sportovní ředitel severočeského klubu Petr Flodrman. Je to už druhá rošáda na ligových trenérských lavičkách během dneška. Kotala, který neprodloužil smlouvu v Hradci Králové, u "Votroků" zase nahradí Jiří Plíšek. Devětapadesátiletý Kotal byl v Hradci od roku 2009, tým před dvěma lety přivedl zpět do ligy a loni se s ním bezpečně v nejvyšší soutěži udržel. K záchraně mají Východočeši blízko i letos.

Utkání Hradec Králové - Slavia
Utkání Hradec Králové - Slavia

Devětapadesátiletý Kotal přišel do Hradce před 20. kolem druholigového soutěžního ročníku 2008/2009. Následující sezonu dovedl tým do první ligy. Hradec vedl dosud v 99 utkáních, z nichž 41 skončilo výhrou, 29 remízou a 29 porážkou.

"Klub děkuje trenéru Kotalovi za jeho služby a je si vědom, že jeho zásluhou postoupili Votroci po dlouhých sedmi letech mezi fotbalovou elitu a pod jeho vedením odehráli v Gambrinus lize dvě úspěšné sezony. Zároveň mu přeje mnoho úspěchů v jeho novém působišti," stojí v prohlášení hradeckého klubu.

Vyjednávání se Severočechy byla rychlá. "S nikým dalším jsme nejednali. Pan Kotal v Jablonci už působil jako asistent Jaroslava Hřebíka, takže dobře zná zdejší prostředí, tréninkové podmínky i třeba počasí. Měl zájem Jablonec trénovat, jednání byla rychlá," řekl sportovní ředitel Jablonce Petr Flodrman.

Devětatřicetiletý Plíšek byl bez angažmá, poté co před čtyřmi měsíci z rodinných důvodů ukončil práci v bosenském Sarajevu. V Bosně působil i u Željezničaru Sarajevo, odkud si později do Ústí nad Labem a Teplic vytáhl útočníka Edina Džeka, který posléze za více než sto milionů korun odešel do Wolfsburgu a nyní hájí barvy Manchesteru City.

Plíšek strávil v Teplicích tři sezony a v roce 2009 vyhrál se Severočechy domácí pohár. V české lize krátce vedl také Slovácko, předtím připravoval i juniorské reprezentační výběry.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.