ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Sparta dala Abenovi pokutu 250 tisíc. Bez omluvy vynechal 5 tréninků

Velikost textu:
aktualizováno 2. 5. 2012 15:48

Praha - Sparta potrestala pokutou ve výši 250 tisíc korun svého záložníka Martina Abenu. K finančnímu postihu sáhl klub proto, že kamerunský záložník prý bez omluvy vynechal pět březnových tréninků. Abena s postihem nesouhlasí, podle svého právního zástupce Bronislava Šeráka si není vědom, že by se něčím provinil.

Abena za Spartu
Abena za Spartu

"Náš klient obdržel písemné vyrozumění o udělení pokuty v souladu s disciplinárním řádem klubu, ale my jsme vyzvali Spartu, aby disciplinární provinění konkretizovala. Chceme vědět přesně, které tréninky vynechal," řekl Šerák. "Udělená pokuta se nám zdá každopádně nepřiměřená. Mohl nastat problém v komunikaci, i vzhledem k jazykové bariéře," poznamenal Šerák.

Sparta na udělení pokuty trvá. Abena, který letos naskočil do jediného ligového utkání na podzim s Teplicemi, prý tréninky vynechal opakovaně. "Abena dobře ví, za co ji (pokutu) dostal. Může být rád, že jsme s ním okamžitě nerozvázali smlouvu. Pokuta za neomluvený trénink dělá v našem disciplinárním řádu padesát tisíc - a všichni hráči to dobře vědí. Abena jich měl pět, a proto mu vedení udělilo pokutu dvě stě padesát tisíc," citoval server isport.cz personálního ředitele Sparty Jakuba Otavu.

Šerák o dalším postupu rozhodne, až se spojí s představiteli letenského klubu na oficiálním jednání. Nevylučuje, že se v případě přetrvávajících nejasností obrátí na arbitrážní komisi FAČR, která by mohla případ řešit.

Pětadvacetiletý Abena je ve Spartě od loňského ledna na hostování z Dunajské Stredy, na konci sezony mu hostování v letenském týmu končí. Zatím není jisté, zda bude vzájemná spolupráce pokračovat. Po poslední kontroverzi to není pravděpodobné.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.