ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Zázračně uzdravený Muamba se poprvé podívá na stadion

Velikost textu:

Londýn - Fotbalistu Boltonu Fabrice Muambu dnes čeká emotivní návrat na domácí stadion. Po úspěšném zotavení ze srdeční zástavy se přijde podívat na zápas anglické ligy s Tottenhamem, na jehož hřišti před sedmi týdny málem zemřel.

Zranění Fabrice Muamby
Zranění Fabrice Muamby
Otevřít galerii
 • Zranění Fabrice Muamby zdroj: ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Před London Chest Hospital zdroj: ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Za Muambu se modlili i fanoušci jiných týmů zdroj: ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Muambovi přály uzdravení i další evropské ligy zdroj: ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Je bezva, že můžu být zase zpátky a dělat normální věci," napsal na twitteru čtyřiadvacetiletý Muamba, který zkolaboval 17. března při pohárovém čtvrtfinále na hřišti Tottenhamu. Lékaři se snažili obnovit jeho srdeční činnost 78 minut, během nichž byl fakticky mrtvý.

Bývalý reprezentant Anglie do 21 let strávil v nemocnici měsíc. Jeho rychlé zotavení mnozí lékaři označili za zázrak. Na stadion se dnes chystá společně s rodinou a fandit bude právě při zápase s Tottenhamem, který se mu v březnu stal málem osudným.

"Jsme nadšení, že Fabrice dorazí a že ho můžeme spolu s rodinou přivítat zpátky. Moc se na něj těšíme. A určitě poděkuje oběma táborům fanoušků za jejich podporu," uvedl boltonský trenér Owen Coyle. Muamba se intenzivně věnuje rehabilitaci, zda se bude moci vrátit k profesionálnímu fotbalu, není zatím vůbec jasné.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.