ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Sparta se s Olomoucí utká o Pohár České pošty

Velikost textu:

Plzeň - Fotbalisté Sigmy Olomouc a pražské Sparty se ve středu utkají v Plzni ve finále Poháru České pošty. Zatímco Sigma se bude snažit o reparát za loňskou finálovou porážku s Mladou Bolesleví a zisk premiérové trofeje, Sparta bude útočit na první zisk poháru od roku 2008, kdy slavila triumf potřetí za sebou. Celkově může zvítězit pošesté. Utkání sledujte živě od 19:15 na programu ČT4 a na našem webu.

Olomouc - Plzeň
Olomouc - Plzeň

Olomouc si triumfem může otevřít dveře do Evropské ligy, kde by se představila po třech letech. Do předkola Evropské ligy by mohla i jako poražený finalista, to ovšem pouze za předpokladu, že Sparta získá ligový titul, na který Letenští ztrácejí tři kola před koncem čtyři body. O případném startu Sigmy v Evropě by však kvůli nedávnému korupčnímu skandálu s Bohemians Praha musela rozhodnout UEFA. "Pokud Olomouc postoupí do Evropské ligy, normálně podá přihlášku jako každý jiný tým. Pak už bude na UEFA, zda ji přijme," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Olomouc stále čeká na některou z českých trofejí. V lize i v poháru už byla druhá, ale na prvenství dosud nedosáhla. Podobně je na tom i trenér Petr Uličný, který během téměř třicetileté kariéry neměl šanci pozvednout ani jednu z trofejí. Věří, že se mu to povede alespoň na závěr kariéry, kterou hodlá po sezoně ukončit. "Myslím, že ten kamarád nahoře, fotbalový bůh, nám bude přát a pak sestoupí a řekne: 'Johne, tak tady máš tu třešničku a běž hezky do důchodu.' Tak bych si to přál já. A když to tak nebude, tak jak říká ten Mourinho (trenér Realu Madrid José), je to jen sport," řekl Uličný.

přehrát video
Před finále poháru

Pro oba týmy půjde o reprízu pátečního duelu 27. kola první ligy, ve kterém Sparta doma porazila Olomouc 1:0 brankou Léonarda Kweukeho. "Teď to bude na neutrální půdě, proto čekám, že to z naší strany bude kvalitnější. Je to pro nás vyvrcholení sezony. Takže do toho dáme úplně všechno a budeme silnější. Snad silnější než Sparta," uvedl Uličný.

Také trenér Sparty Martin Hašek si je vědom toho, že pohárové finále bude pro Spartu zřejmě složitější, jelikož Olomouc bude hodně motivovaná. "Je to finále poháru. Olomouc se rychle dostala ze sestupových pozic, zvedla si sebevědomí a je v pohodě. Teď navíc může pozvednout nad hlavu pohár a dostat se do evropských pohárů. Takže o motivaci mají hráči Sigmy postaráno," míní Hašek.

Věří však, že jeho svěřenci dokážou navázat na páteční výkon, především co se defenzivy týká. "Ofenzivní síla Olomouce je veliká, určitě větší než defenzivní. Proto musíme být pozorní v obraně a snažit se využít problémů Sigmy v defenzivě," dodal Hašek. Vítěz pohárového finále získá prémii 1,5 milionu korun, poražený 500 tisíc korun.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.