ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Fotbalisty Mladé Boleslavi povede Hapal

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Novým trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi se stal Pavel Hapal. Osmatřicetiletý kouč podepsal s klubem smlouvu na dobu neurčitou. Bývalý reprezentant naposledy vedl Nitru, s kterou ještě o minulém víkendu úspěšně bojoval o třetí místo ve slovenské lize, což bere jako největší úspěch v dosavadní trenérské kariéře. Nyní by na něj rád navázal v Mladé Boleslavi.

Fotbalový trenér Pavel Hapal
Fotbalový trenér Pavel Hapal

"Návrat do české ligy považuji za další posun. S Mladou Boleslaví jsme nějakou dobu jednali a jsem rád, že to takto dopadlo. Jsou zde vytvořeny maximální podmínky, což o Nitře říci nejde," řekl Hapal na dnešní tiskové konferenci.

I během angažmá na Slovensku českou ligu sledoval. "Viděl jsem Mladou Boleslav v několik utkáních a je zde hodně kvalitních hráčů. Jsou na ně určitě nabídky a nyní je dost brzo mluvit o změnách v kádru. Sedm týdnů přípravy je dost dlouhá doba na to, abychom vše doladili," uvedl Hapal.

První posilou týmu by mohl být Luboš Pecka, který se stal loni v barvách Mladé Boleslavi králem ligových střelců a poté odešel na hostování do druholigové Alemannie Cáchy. "Německý klub na něj neuplatnil opci, takže se vrací do letní přípravy," řekl mluvčí středočeského celku Petr Svěcený.

Hapal si zatím vybral asistenty, kterými budou dosavadní trenér Mladé Boleslavi Karel Stanner a Oto Brunegraf, jenž se v Nitře staral o fyzickou přípravu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.