ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Novým koučem fotbalové jednadvacítky je Kotrba

Velikost textu:

Praha/Seefeld - Fotbalovou reprezentaci do 21 let povede Jiří Kotrba. Na lavičce „lvíčat" tak vystřídá Vítězslava Lavičku, který míří do pražské Sparty. O jmenování informoval místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který je zodpovědný za reprezentační úsek. V jeho kompetenci je tedy i návrh trenérského kandidáta.

Fotbalový trenér Jiří Kotrba
Fotbalový trenér Jiří Kotrba

Košťál už včera obeslal všechny členy výboru, zda se jmenováním Kotrby do funcke souhlasí."Již mám v ruce osm kladných reakcí, a to znamená, že většinový názor výkonného výboru je souhlasný. Jiří Kotrba se tedy stává reprezentačním koučem do jednadvaceti let," řekl dnes Košťál.

Padesátiletý trenér nebude u reprezentace žádným nováčkem, už v polovině 90. let dělal u jednadvacítky asistenta Ivanu Kopeckému. Kotrbu čeká na lavičce křest ohněm, na podzim totiž české mladíky čekají dva klíčové zápasy kvalifikace, které rozhodnou o postupu týmu na evropský šampionát.

Kotrba v současné době působí v Českých Budějovicích, kde zastává funkci generálního manažera. Má za sebou ale bohatou trenérskou kariéru, působil mimo jiné na Žižkově, v Jablonci, Příbrami, Olomouci, Spartě či Brně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.