ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Pozor na ukrajinské ženy na Euru, nabádá spot. Ukrajina zuří

Velikost textu:

Kyjev - Ministerstvo zahraničí Ukrajiny, která od 8. června do 1. července uspořádá společně s Polskem fotbalové mistrovství Evropy, dalo najevo svou nevoli s kontroverzním spotem v nizozemské televizi. Ten souvisí právě s letošním šampionátem a nabádá Nizozemky, aby držely své muže doma u televize a nepouštěly je ve svém vlastním zájmu do dějiště turnaje s ohledem na krásu ukrajinských žen.

Nizozemský spot k Euru
Nizozemský spot k Euru

V klipu nazvaném "Udržte ho doma" nabádá nizozemská energetická společnost Nizozemky k opatrnosti s varováním, že Ukrajinky by mohly jejich muže snadno svést. Spot začíná zadáním hesla "ukrainian woman" do internetového vyhledavače, přičemž nemile překvapené uživatelce okamžitě vyskočí množství fotografií spoře oděných žen ve svůdných pózách.

Cílem reklamy je uzavření smlouvy se společností, přičemž podpis kontraktu zajistí každému novému zákazníkovi dárek v podobě domácí pípy na pivo. Společnost se v této souvislosti domnívá, že jakmile budou mít fotbaloví fanoušci možnost čepovat si oblíbený mok doma v obýváku, už je nebude tolik lákat odcestovat a fandit svému týmu přímo na stadionu.

"Shledali jsme tuto reklamu jako diskriminační, podporující etnickou nenávist a také nefér vůči lidem na Ukrajině i samotné zemi," řekl mluvčí ministerstva Alexandr Dikusarov serveru Vesti.ru. "Budeme důrazně usilovat o to, aby podobné reklamy byly z vysílání odstraněny," dodal Dikusarov, zatímco nizozemské ministerstvo zahraničí odmítlo celou věc komentovat.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.