ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
Rozhodnutí svazu

Pokud zlepší stav trávníku, může Hradec dále hrát pod lízátky

Velikost textu:

Hradec Králové - Přes rozsáhlé plány výstavby nového stadionu v Hradci Králové to vypadá, že příští dva roky fotbalisté zůstanou na stadionu pod malšovickými lízátky. Varianta by byla přijatelná pro klub, město i fanoušky a po návštěvě svazové delegace a komise pro stadiony a hrací plochy je čím dál reálnější. Komise požaduje pouze zlepšení stavu hrací plochy.

Fotbalový stadion v Hradci Králové
Fotbalový stadion v Hradci Králové

Současná kvalita hradeckého stadionu spadá do kategorie D, která se neslučuje s ligovou soutěží. "Pokud se do příští sezony hradecký trávník a všechno okolo něj posune alespoň na C, neměl by být problém," ujistil předseda komise Petr Voženílek. Ten ve středu navštívil se svazovou delegací hrací plochu v Hradci. Klub by dle Voženílka mohl všechny náležitosti splňovat. "Pochopitelně by to bylo s hodně přimhouřenýma očima," uvedl na Všesportovním stadionu.

Stavba nového stánku hradeckých fotbalistů je zatím v nedohlednu, výstavba nové arény pro dvanáct tisíc diváků stále nemá pevně stanovený termín. Hradec proto musí opět dosahovat ad-hoc řešení. "Budeme podle toho postupovat a já věřím, že jsme schopní provizorní varianty zajistit," uvedl šéf fotbalového klubu Richard Jukl. "Snažili jsme se je přesvědčit, že se příprava výstavby nového stadionu pohnula kupředu. Snad jsme byli úspěšní," poznamenal náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Výstavě brání hradecké sdružení Cesta trvalé prosperity z Malšovic, které nedávno podalo odvolání do řízení o demolici stadionu, čímž se výstavba nového stánku oddálila o další měsíce. Sdružení chce podle hradeckého deníku jen stadion, bez plánovaného obchodního centra. To už však dle vedení města není možné.

Příjemnou, ač nepříliš podstatnou novinkou pro hradecký klub by v příštím ročníku bylo, že by při dodržení všech nařízených kritérií už nedostal "výjimku". "Od roku 2012 už tomu tak neříkáme," vysvětlil Voženílek. Podle nového výkladu by Hradec i přes nedostatky disponoval "regulérním stadionem".

Zdroj: ČT sport, iDNES

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.