ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Česká devatenáctka má ve skupině na ME Anglii, Řecko a Itálii

Velikost textu:

Praha - Mladí čeští fotbalisté budou hrát na mistrovství Evropy do 19 let v základní skupině B s Anglií, Řeckem a Itálií. Turnaj, který uvidí fanoušci v červenci v šesti českých městech, byl dnes rozlosován v pražském hotelu Praha.

Čeští fotbalisté se představí divákům v Liberci, Jablonci nad Nisou a Mladé Boleslavi. Ve skupině A budou Německo, Španělsko, Bulharsko a Maďarsko hrát na stadionech v Příbrami, Plzni a na Viktorii Žižkov.

Jména zemí z osudí tahali čeští reprezentanti Petr Čech a Martin Fenin, kteří v minulosti sami sklízeli úspěchy v juniorských kategoriích. Čech je mistrem Evropy do 21 let z roku 2002, Fenin byl loni členem stříbrného týmu na MS do 20 let.

Hráči z dnešní devatenáctky by mohli v létě vykročit v jejich stopách. Tři týmy z každé skupiny se totiž kvalifikují na světový šampionát dvacítek, jehož pořadatelem bude v červenci příštího roku Egypt.

Trenér Jakub Dovalil, který s většinou hráčů ze současného kádru získal před dvěma lety stříbro na mistrovství Evropy sedmnáctek, byl rád, že se jeho tým v základní skupině vyhne Španělsku. To v této věkové kategorii vyhrálo tři ze čtyř posledních šampionátů. "Ale dostali jsme tři atraktivní soupeře, teď o nich musíme začít shánět informace," řekl Dovalil, který shodou okolností v poslední době viděl v akci jen všechny týmy z druhé skupiny.

Hodně nepříjemným soupeřem bude Itálie, která v kvalifikaci vyhrála všech šest zápasů a má v týmu například Alberta Paloschiho, jenž už dává góly v italské lize za AC Milán. Angličané prošli kvalifikací také hladce, až v posledním utkání hráli s Běloruskem 0:0. Řekové budou obhajovat stříbro z minulého ročníku. Z každé skupiny postoupí dva týmy do semifinále, přesný pořad zápasů teprve určí organizační výbor.

Turnaj začne 14. července, finále je na pořadu o dvanáct dní později v Jablonci nad Nisou.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.