ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Nezmar: Náskok dotáhneme až k titulu

Velikost textu:

Ostrava – Slovan Liberec se po jednokolové odmlce opět vrátil do čela prvoligové tabulky. Zatímco Sparta jen remizovala s Teplicemi, severočeský tým si bez větších problémů poradil s Ostravou a před mužstvem z Letné má pět kol před koncem jednobodový náskok. Klíčový hráč Liberce Jan Nezmar věří, že tým náskok dotáhne až k zisku titulu.

Jan Nezmar
Jan Nezmar

"Budeme se maximálně koncentrovat na každý další zápas. Věřím, že máme schopnosti a sílu na to, abychom se tam udrželi. Musíme se ale co nejmíň zaobírat tabulkou a soustředit se na další zápas," uvedl Nezmar.

V Ostravě tým nepoložil ani rychle inkasovaný gól a těžký promoklý terén. "Baník s námi hrál naštěstí fotbal," pochvaloval si Nezmar. "První půlka byla hodně otevřená z obou stran. My jsme brzy vyrovnali a to nám hodně pomohlo. Za každého stavu teď chceme hrát fotbal, i když prohráváme, a to se nám vyplatilo," tvrdil Nezmar.

Podle Jaroslava Šilhavého, trenéra Liberce, si Slovan vítězství zasloužil. "Baník byl nepříjemný, nažhavený a dal gól po naší chybě. Naštěstí jsme hned dokázali odpovědět a to bylo důležité pro další vývoj," uvedl Šilhavý. "Získávali jsme stále větší převahu a nakonec se ukázala kvalita. Ta byla na naší straně a vyjádřili jsme ji gólově. Ve druhém poločase jsme měli i další šance a mohli dát další góly," řekl Šilhavý.

Trenér Baníku Ostrava Radoslav Látal
Trenér Baníku Ostrava Radoslav Látal

To trenér Baníku Radoslav Látal byl na své hráče pořádně nazlobený. "Někteří hráči si musí sáhnout do svědomí. S hráči si to vyřídím, protože takový přístup, jako někteří předvedli ve druhém poločase, nemíním akceptovat," prohlásil Látal.

Ostrava hrála podle jeho představ jen v úvodní čtvrthodině. "Prvních patnáct minut bylo celkem dobrých. Dostávali jsme se do šancí a dali gól, bohužel jsme hned vzápětí inkasovali. Pak už to z naší strany nebylo ono. Dělali jsme individuální chyby a Liberec je využíval," dodal Látal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.