ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Horváth kritizoval po remíze se Žižkovem spoluhráče

Velikost textu:

Praha - Hodně zklamaný byl po bezbrankové remíze s posledním Žižkovem plzeňský Pavel Horváth. V mužstvu ligového mistra před zápasem všichni počítali, že si ze hřiště posledního celku tabulky odvezou tři body. Tomu ale vůbec neodpovídalo nasazení a každý hráč Viktorie by se tak podle Horvátha měl zamyslet nad svým vlastním výkonem na trávníku. 

Plzeňský kapitán Pavel Horváth
Plzeňský kapitán Pavel Horváth

"Myslím si, že každý si sáhne do svědomí, jak se k těm věcem postavil na hřišti. To si pak musíme vyříkat mezi sebou. Takhle by to asi nešlo," řekl šestatřicetiletý záložník. Mrzelo ho, že nejlépe střílející tým ligy nedokázal proměňovat ani stoprocentní brankové příležitosti. "Šance jsme si vypracovali, ale když nedáme gól dvakrát z malého vápna, tak nemůžeme vyhrát. Takové situace musíme proměňovat," litoval Horváth.

Vyloučil, že by na výkon Viktorie mělo vliv sobotní zaváhání vedoucí Sparty, která v sobotu remizovala 2:2 s Teplicemi a dala svým konkurentům šanci stáhnout její náskok v čele. "Nemůžu mluvit za ostatní, ale já za sebe můžu říct, že určitě ne. Ani vteřinu v zápase jsem nad tím nepřemýšlel," uvedl bývalý reprezentant.

Rovněž si nemyslel, že by Západočeši nějak výrazně podcenili zachraňující se Žižkov. "Spíš tam bylo podcenění nějakých situací na hřišti, které rozhodly o tom, že jsme ten gól nedali," uvedl rodák z Prahy.

Dnešní remízu za rozhodující ztrátu v boji o titul nepovažoval. "Myslím si, že je pořád dost zápasů. Teď jsme klopýtli my, klopýtla Sparta, uvidíme, jak dopadne Liberec. Myslím, že liga je vyrovnaná tak, že nikdo nemůže říct, že vyhraje všechny zápasy do konce," doplnil Horváth. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.