ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Fotbalisté odletěli na Euro v černém, ale výkony chtějí oslnit

Velikost textu:
aktualizováno 2. 6. 2008 13:39

Praha - Černá košile, černé sako, černé kalhoty a k tomu černý kufřík na kolečkách. Celí v tmavém dnes hodinu před polednem odletěli čeští fotbalisté na mistrovství Evropy. Svými výkony by však reprezentanti rádi oslnili a minimálně postoupili ze základní skupiny do čtvrtfinále.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ostrý start šampionátu proti domácímu Švýcarsku čeká Brücknerovy svěřence už v sobotu, ale všech 23 hráčů v hale ruzyňského letiště jako jeden muž tvrdilo, že nervozitu a napětí zatím necítí. "To přijde až v den zápasu, teď pořád ještě zbývá pět šest dní," řekl jeden z nejzkušenějších reprezentantů útočník Jan Koller. "Navíc ani nemáme být z čeho nervózní, protože jsme dobře připraveni," tvrdil záložník David Jarolím.

Zpět se chtějí Češi vrátit co nejpozději. Nejlépe až 30. června, den po finálovém zápase. "Nejen my, ale celá Česká republika si přeje, abychom přiletěli co nejpozději," podotkl bek Tomáš Ujfaluši, který převzal kapitánskou pásku po zraněném Tomáši Rosickém. Brankář Čech by navíc triumfem oslavil svátek, který připadá přesně na den finále. "To by byl ten nejlepší dárek, jaký bych si mohl nadělit."

Černě oděné reprezentanty vyprovodily fanynky ve žluté

Čeští hráči už se těšili do Seefeldu, kde během šampionátu rozbijí svůj hlavní stan. "Jsem rád, že už konečně odjedeme z Prahy. V Seefeldu budeme mít klid na koncentraci," řekl Ujfaluši. "Do Rakouska se těším, být v dějišti šampionátu je vždycky lepší. Nemám rád tohle čekání, už aby to začalo," přál si Čech.

Na ruzyňském letišti čekalo na tým vedle zástupu médií a tradičních lovců autogramů také jedno příjemné překvapení. Když se hráči občerstvili a vychutnali si svou dopolední kávu, přišlo jim popřát hodně štěstí kvarteto dívek ze soukromé letecké společnosti. Celé ve žlutém a se slunečními brýlemi vytasily u vchodu do odbavovací haly tabulky s nápisem: Hoši skórujte. "A když kluci vyhrajou, určitě je přijdeme přivítat," řekla jedna ze slečen.

Budeme sázet na týmového ducha

"Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku," řekl před odletem dobře naladěný kouč Karel Brückner. To znamená že i drobné šrámy Marků Jankulovského a Matějovského jsou již minulostí. 

O možné sestavě trenér tradičně mluvit nechtěl. "Sestava, to je vývoj.
Spousta věcí je daných, ale plno je jich živých. Po dvou dnech volna je
nyní hlavní dostat hráče do psychické pohody, pět dnů vyplní precizování všech detailů," uvedl Brückner.

Jeho tým již do sobotního úvodního zápasu se Švýcarskem v Basileji nebude hrát žádný modelový duel. "Budeme se ale připravovat při modelových trénincích z taktického pohledu, nyní se musíme podívat blíže na Švýcarsko," prohlásil kouč. 

Při absenci zraněného Tomáše Rosického přišla česká reprezentace o velkou hvězdu a bude sázet na týmového ducha. "Ale to samé platí i o Švýcarsku, i když třeba Frey již jasu hvězdy dosahuje. Mají také Barnettu. Nechci hodnotit hvězdy, to je vždy těžké, ale je to kompaktní a silný tým, který navíc bude motivován domácím prostředí," řekl Brückner.

Reprezentaci přivítali žáčci i překvapení turisté 

Jako první české reprezentanty po jejich příletu do dějiště mistrovství Evropy přivítali fotbaloví žáčci. Letecký speciál s výpravou národního týmu přistál v tyrolském Innsbrucku těsně před polednem a už o dvacet minut později dorazili reprezentanti do svého přechodného bydliště v Seefeldu, kam je doprovázela policejní eskorta.

Přílet českého mužstva na malé regionální letiště vyvolal rozruch. Turisté
vracející se z dovolených byli zaskočeni, když na letištní ploše viděli televizní štáby, špalír fotoreportérů a novinářů. Když se rozkřikla informace o příletu účastníků Eura v příletové hale, dvousethlavý dav se přesunul na vyhlídkovou terasu a sledoval, jak trenér Karel Brückner vede svůj tým.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.