ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
Ohlasy Gambrinus ligy

Vlček děkoval Viktoriánům za vlastní gól

Velikost textu:

Praha - Slávistický veterán Stanislav Vlček v této sezoně nepatřil mezi hlavní opory svého týmu. Před zápasem navíc několik dnů promarodil, přesto ho kouč Martin Poustka v pondělním derby se Žižkovem po dvouzápasové pauze opět nasadil do základní sestavy. A šestatřicetiletý útočník se mu odvděčil velmi dobrým výkonem, který korunoval centrem, po němž se červenobílí díky vlastnímu gólu Daniela Bartla dostali do vedení. Nakonec slavili triumf 2:0. 

Stanislav Vlček v zápase se Žižkovem
Stanislav Vlček v zápase se Žižkovem

"Bylo to pro nás takové symbolické, to jsme prostě celí my. Když to tam nejsme schopni protlačit, nakonec se asi museli nad námi smilovat a dát si vlastní gól," řekl s úsměvem Vlček. Když v 58. minutě posílal střílený centr napříč vápnem, prý nečekal, že by si bránící Bartl mohl míč nešťastně srazit do vlastní sítě. "Centroval jsem na Milana Nitrianského, viděl jsem ho tam na zadní tyči. Ještě že to tam zapadlo. Myslím, že kdyby to prošlo, tak by to při té naší smůle nedal," prohlásil v žertu Vlček.

Ulevilo se mu, že slávisté po deseti zápasech konečně získali tři body a zastavili pozvolný pád směrem k záchranářskému pásmu. "Všichni ze spodku tabulky vyhrávali a pořád se to k nám blížilo. Sami sebe jsme dostali pod tlak, nevyhrát s Viktorkou, to už by bylo hodně nepříjemné," připustil. "Teď jsme trošku poskočili a doufám, že nás to trošku uklidní a sezonu nějakým způsobem dohrajeme," řekl Vlček.

Trápení v koncovce už se podle něj začalo podepisovat na psychice slávistických hráčů. "Sport je o vítězstvích, a když nepřicházejí, tak to doléhá. My jsme hlavně trpěli tím, že jsme nebyli schopni vymyslet nic vepředu. Obrana je skvělá, nedostáváme góly, ale taky je nedáváme. Teď se nám v důležitém zápase podařilo dva vstřelit, tak snad jsme to zlomili," dodal Vlček. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.