ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Střížkov zpět do ligy? Podle Kapra to není vyloučené

Velikost textu:

Praha – Střížkovské "Bohemce" chybí stadion i větší fanouškovská základna. Přesto hraje na špici druhé ligy a na první Ústí nad Labem ztrácí pouhých šest bodů. Majitel Bohemians Praha Karel Kapr dříve deklaroval, že o postup do nejvyšší soutěže nestojí. Nyní svá prohlášení mírní. "Momentálně postup neplánujeme, ale situace se do jara může změnit," řekl Deníku Sport.

Majitel Střížkova Karel Kapr
Majitel Střížkova Karel Kapr

Střížkovu zatím chybí větší finanční zajištění a zejména stadion, Kapr ale naznačuje, že oba problémy jsou řešitelné. "Přihlásilo se nám několik lidí, kteří jsou ochotni nám pomáhat," poznamenal k finanční situaci klubu.

Se stadionem je to složitější, ve hře je hned několik variant. Strahov, kde tým Bohemians Praha hrál v jeho poslední prvoligové sezoně, prý nepadá v úvahu. Pokud by však sestoupili z ligy Bohemians 1905, do úvahy by přišel stadion v Edenu. "Sestup jim ale nepřeju," upozorňuje Kapr.

Další variantou je stadion na Žižkově. "Nejdřív by nás musel někdo oslovit, k čemuž zatím nedošlo. Ale možné to je, vždyť už u nás hráli. Záleželo by na podmínkách," připouští žižkovský šéf Luděk Vinš.

Cesta do první ligy by mohla být ještě snazší o fakt, že vedoucí Ústí nad Labem také nemá odpovídající stadion a oproti slibům se v severočeské metropoli ani nezačalo s rekonstrukcí starého. "Nabídli se nám noví sponzoři, tak o tom začínám přemýšlet. Ale uvidíme až po sezoně," říká opatrně Kapr.

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.