ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Problémy bývalého vedení ČMFS

Za milionové ztráty nikdo odpovědnost neponese, policie případ odložila

Velikost textu:

Praha – Někdejší vedení Fotbalové asociace ČR (tehdy ČMFS) před nástupem Ivana Haška trestáno za špatné hospodaření s finančními prostředky nebude. Policie minulý týden odložila žalobu na podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného nakládání s prostředky organizace. S největší pravděpodobností tak nikdo odpovědnost za ztracené miliony neponese, píše deník Sport.

Bývalý místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál
Bývalý místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál

V roce 2010 po nástupu Ivana Haška do čela FAČR si nechalo nové vedení udělat audit hospodaření, který zjistil vážné nedostatky v hospodaření. Policie převzala podnět jen ke dvěma případům, a to prodeji domu v Kozí ulici a přípravě projektu Národního stadionu.

Dohromady činila ztráta 15 milionů. Obé měl na starosti bývalý místopředseda někdejšího Českomoravského fotbalového svazu Vlastimil Košťál. Policie nyní případ odložila.

Nutno dodat, že Košťál už se dříve vyvlékl z prošetření věcí u disciplinární komise. Odůvodnil to tím, že není členem občanského sdružení, které před tím několik let řídil.

Fotbalová asociace se bude odložením své žaloby zabývat. "Tento fakt jsme obdrželi minulý týden a seznámíme s ním nejvyšší orgán, jímž je výkonný výbor, na jeho nejbližším zasedání 27. dubna," uvedl Jaroslav Kolář pro deník Sport.

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.