ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Letošní Miss Euro 2008 bude studentka z Havířova

Velikost textu:
aktualizováno 1. 6. 2008 13:46

Rust (Německo) - Dvaadvacetiletá Dominika Hužvárová z Havířova zvítězila v soutěži o nejkrásnější ženu nadcházejícího evropského šampionátu v kopané. Česká studentka byla v noci na dnešek vyhlášena Miss EM 2008 v bádensko-württemberském Rustu a získala cenu 5000 eur (asi 120.000 korun) a jako oficiální miss šampionátu bude vystupovat při různých zápasech Eura. Zvítězila nad ostatními 15 kandidátkami ze zemí, které se mistrovství účastní.

Dominika Hužvárová
Dominika Hužvárová

"Jsem šťastná a jsem pyšná na to, že mohu Euru propůjčit svůj obličej. Fotbal je vzrušující sport," řekla Hužvárová podle internetového serveru Earthtimes. Dodala, že má slabost jak pro dovednosti, tak pro schopnosti českých fotbalistů. "Češi taky vypadají dobře v kraťasech," upozornila.

Stříbro v soutěži krásy získala Turkyně Filiz Heilmannová, třetí německá studentka s řeckými kořeny Mariola Shanabajová. Kandidátky musely být narozeny v zemi, kterou reprezentují, nebo prokázat odpovídající státní občanství. Deseti členům poroty se předvedly v dresu svého národního fotbalového mužstva, ve večerních šatech a v plavkách. Šestnáct finalistek soutěže bylo vybráno z 1200 díve.

Mistrovství Evropy ve fotbale letos pořádá Rakousko a Švýcarsko, první zápas se odehraje 7. června.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.