ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Pro brankáře Čecha začal zápas se Skotskem slavnostně

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2008 18:26

Praha - Brankář fotbalové reprezentace Petr Čech si v zápase se Skotskem ještě ani nesáhl na míč, a už měl důvod k radosti. Dodatečně totiž převzal cenu za druhé místo v anketě Mezinárodní federece fotbalových historiků a statistiků o nejlepšího brankáře světa za rok 2007. Navíc byl uveden do elitiního klubu brankářů, kteří v první lize odchytali alespoň sto zápasu s čistým koncem. 

Brankář Chelsea Petr Čech
Brankář Chelsea Petr Čech

Brankář Čech slaví v anketě o nejlepšího brankáře světa v posledních letech úspěchy. V roce 2005 celou anketu vyhrál, v posledních třech letech pak pokaždé obsadil pomyslné stupně vítězů. Loni skončil na druhém místě, když od hlasujících získal 172 bodů - za vítězným Gianluigim Buffonem z Itálie zůstal o 37 bodů.  

Druhé ocenění získal za pár dní šestadvacetiletý brankář za to, že v nejvyšší soutěži udržel stokrát čisté konto. V této anketě se sčítají výsledky i z mezinárodních soutěží, v případě Čecha tedy zápasy za londýnskou Chelsea. Podmínkou je, aby brankáři odchytali celých 90 minut. Čech má momentálně na svém kontě už 113 zápasů bez obdržené branky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.