ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
Gambrinus liga

Maluru by na lavičce Baníku mohl nahradit Látal

Velikost textu:

Ostrava - Trenér fotbalistů Ostravy Pavel Malura by mohl u týmu brzy skončit. Jeho pozice u předposledního týmu tabulky je po porážce se Slováckem přinejmenším nejistá. Na lavičce Ostravských by Maluru mohl nahradit trenér druholigového Sokolova Radoslav Látal. Klub to zatím nekomentoval. 

Trenér Baníku Ostrava Pavel Malura
Trenér Baníku Ostrava Pavel Malura

Ostrava se Sokolovem o Látalově vyvázání ze smlouvy jednala údajně už v neděli, jen pár hodin po porážce Baníku na Slovácku, po které slezský celek stále figuruje na sestupovém patnáctém místě.

Dvaačtyřicetiletý Látal prostředí na Bazalech dobře zná: na sklonku své hráčské kariéry Baníku pomohl v roce 2004 k mistrovskému titulu a o rok později k triumfu v Českém poháru. V Ostravě načal i svou funkcionářskou dráhu jako vedoucí prvoligového mužstva.

Vicemistr Evropy z roku 1996 sledoval sobotní zápas Baníku na Slovácku z tribuny. Ostravští sice soupeře přehráli, doplatili však na neproměňování šancí. Impulzivní sokolovský kouč by měl tým v závěrečných osmi kolech nejvyšší soutěže zmobilizovat a nabudit.

Pro Ostravu by to byla už druhá trenérská změna v sezoně. Hned po prvním kole byl odvolán Karol Marko, kterého vystřídal Malura. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.