ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Ondrášek odchází z Budějovic do norského týmu Tromsö

Velikost textu:

České Budějovice - Nejlepší střelec českobudějovických fotbalistů Zdeněk Ondrášek odchází na hostování s případnou opcí na přestup do celku norského vicemistra Tromsö. "Nyní je potřeba ještě dořešit veškeré administrativní záležitosti a teprve poté bude hostování definitivní," uvedl generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

Zdeněk Ondrášek
Zdeněk Ondrášek

"Pokud by se hostování změnilo během letní přestávky v přestup, byl by to jeden z největších transferů, protože by se poprvé v historii Dynama podařilo prodat hráče přímo do zahraničí," dodal Kotrba. Třiadvacetiletý Ondrášek delší dobu patřil mezi klíčové opory Jihočechů. V této sezoně je nejlepším týmovým střelcem, za dvacet ligových kol vstřelil osm branek. Poslední dva zápasy musel kvůli tříštivé zlomenině prstu na ruce vynechat.

Ondrášek bere angažmá v Norsku jako velkou výzvu. "Tromsö je norský vicemistr a příští sezonu tedy bude hrát poháry. Kvalitu celé soutěže pak jen potvrzují dlouhodobé úspěchy Rosenborgu Trondheim v Lize mistrů. Proto jsem vůbec neváhal, je to pro mě šance, která by už nemusela přijít," uvedl bývalý člen reprezentační jednadvacítky, o kterého v minulosti projevily zájem také některé přední české kluby.

přehrát video
Ondrášek míří do Tromsö
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.