ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Těžký úder pro Baník: Svěrkoš mimo na půl roku

Velikost textu:

Ostrava - Fotbalisté Ostravy mají problém, v jarním boji o záchranu se totiž budou muset obejít bez svého klíčového útočníka Václava Svěrkoše. Osmadvacetiletý hráč si v pátečním utkání na Spartě utrhl přední zkřížený vaz v koleně a po operaci ho čeká přibližně půlroční rekonvalescence. Svěrkoš se nezaviněně zranil v 63. minutě zápasu na Letné po nekoordinovaném dopadu na zem. Jeho dnešní vyšetření magnetickou rezonancí ukázalo, že přední zkřížený vaz je úplně přetržený.

Rozčílený Václav Svěrkoš v duelu se Spartou
Rozčílený Václav Svěrkoš v duelu se Spartou

"Postranní vazy jsou mírně natažené a vydržel i meniskus, ovšem operace je nevyhnutelná a neodvratitelná," uvedl lékař René Boglevský. Svěrkoš by se měl operaci podrobit příští týden. "Při tomto zranění se nedá nic uspěchat, na hřiště bude schopen se vrátit někdy v průběhu září nebo října," dodal Boglevský.

Pro Baník je to těžký úder před zbývajícími devíti koly nejvyšší soutěže, kdy Ostravské čeká boj o udržení. Svěrkoš je se třemi góly nejlepší střelec patnáctého týmu tabulky a tmelícím prvkem celé ostravské ofenzivy.Přetržený zkřížený vaz v koleně vyřadil během sezony už druhou velkou oporu týmu trenéra Pavla Malury. V říjnu na stejné zranění doplatil i Marek Jankulovski, který pak před měsícem ze zdravotních důvodů ukončil hráčskou kariéru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.