Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Do Bohemians 1905 míří nový kouč Weber

Velikost textu:
aktualizováno 7. 3. 2012 15:52

Praha – Novým koučem pražských Bohemians 1905 je Jozef Weber. Dosavadní asistent jabloneckého Františka Komňackého na lavičce "klokanů" nahradí Pavla Medynského, jenž byl po sedmi prohrách za sebou odvolán. Weber se Bohemce upíše do léta příštího roku.

Utkání Bohemians 1905 - Baník Ostrava
Utkání Bohemians 1905 - Baník Ostrava

Výběr nového kouče dostal na starost sportovní ředitel Tomáš Požár, který Webera dobře zná právě z dřívějšího působení v Jablonci. Požár se zároveň se změnami v realizačním týmu stal novým vedoucím mužstva. Asistenty trenéra zůstávají Václav Hradecký, Dalibor Slezák a Pavol Švantner.

Sám trenér se však do podrobností pouštět ještě včera nechtěl. Musel se totiž domluvit s vedením fotbalového Jablonce. "Jablonec pro mě hodně znamená, byl jsem tam dlouho, nechtěl bych dělat nějaký krok, který by byl proti němu," řekl Weber. Klub ho tedy nakonec uvolnil.

Jozef Weber: "Budeme se snažit v hráčích probudit fotbalovost. Vrátit jim trošku radost ze hry a doufejme, že to přinese i výsledky."

Poprvé Webera Bohemians kontaktovali v úterý dopoledne. "Bohužel věci se dořešily až během dneška. Chtěl jsem stihnout první trénink, ale nevyšlo to. V současné době je pro mě každý trénink důležitý. Musíme udělat plán, logistiku, rozbory, vyhodnocení a další věci. S týmem absolvuji trénink až ve čtvrtek," uvedl Weber.

"Změny jsou naprosto nutné, ale v rozjeté soutěži to nebude jednoduché. Pevně věřím, že se podaří rychle dotáhnout jednání o náhradě trenéra Medynského a zmobilizovat všechny síly k záchraně první ligy pro Bohemku," uvedl Požár.

přehrát video
Nový trenér Bohemians Weber

"Kvůli tomu to člověk dělá, aby jednou byl hlavní kouč. Odmítnout to, by ode mě bylo trochu zbabělé," přiznává. S Požárem se prý často baví o fotbale, mají společné názory. "Asi je to i kvůli tomu," myslí si Weber, proč jej klub angažoval. "Bohemka je klub s dlouholetou tradicí a jsem rád, že mě vedení oslovilo. Samozřejmě je nyní nejdůležitější úkol zastavit výsledkový i herní propad a Bohemku pozvednout," uvedl Weber.

Jozef Weber

Jednačtyřicetiletý Weber nasbíral během hráčské kariéry za Cheb, Drnovice a Jablonec 408 ligových startů. Aktivní kariéru ukončil v létě 2007 v dresu Jablonce a v severočeském klubu hned nastoupil jako asistent. V říjnu 2007 také jedinkrát vedl Jablonec v soutěžním utkání v poháru proti Frýdku-Místku. Dočasně zastoupil odvolaného Luboše Kozla, než se týmu ujal František Komňacký, kterému od té doby dělal asistenta. V lednu 2008 získal Weber profesionální trenérskou licenci.

Angažmá ho láká o to víc, že mužstvo má za sebou deset zápasů bez vítězství. Podle Webera však ne za všechny problémy může jeho předchůdce Pavel Medynský, který byl v úterý odvolán. "Pár zápasů jsem viděl, problémy tam jsou, ale určitě nejsou všechny v trenérovi. Mám nějakou představu, co s týmem udělat," dodal s tím, že na prvním tréninku bude pilovat především změny v rozestavení. Fotbalisté Bohemians 1905 naposledy vyhráli 1. října proti Žižkovu. Aktuálně jsou na 12. místě tabulky a mají už jen pětibodový odstup od sestupových příček.

Poprvé Webera Bohemians kontaktovali v úterý dopoledne. "Bohužel věci se dořešily až během dneška. Chtěl jsem stihnout první trénink, ale nevyšlo to. V současné době je pro mě každý trénink důležitý. Musíme udělat plán, logistiku, rozbory, vyhodnocení a další věci. S týmem absolvuji trénink až ve čtvrtek," uvedl Weber.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.