ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Akcionářská struktura Sparty se změní, Křetínský kupuje 40 procent

Velikost textu:

Praha – Akcionářská struktura fotbalové Sparty se změní, neboť její dosavadní vlastník, investiční skupina J&T, prodává část svého podílu. Dvě pětiny akcií od ní kupuje dosavadní šéf představenstva Sparty a bývalý manažer J&T Daniel Křetínský. Informují o tom Hospodářské noviny (HN). Deník připomíná, že klub je ztrátový. Od vstupu J&T zakončil se ziskem jen první sezonu 2004/2005, tehdy vydělal 32 milionů korun. V následujících pěti letech Sparta prodělala celkem 624 milionů korun.

Miroslav Baranek s Karlem Poborským ve Spartě, 2002
Miroslav Baranek s Karlem Poborským ve Spartě, 2002

"Směřujeme k tomu, že 40 procent ve Spartě budu držet já a 60 procent J&T. Nyní se připravují smlouvy, dohoda se finalizuje," řekl deníku Křetínský. Dodal, že zatím není jasné, kdy bude obchod dokončen.

Křetínský do Sparty přišel původně jako vyslanec J&T, která klub v roce 2004 koupila. Sám se postupně stal členem vrcholného managementu a partnerem skupiny. Dnes už v jejím vedení není. Předloni se postavil do čela společného podniku, který založila J&T s investiční skupinou PPF - do Energetického a průmyslového holdingu (EPH), v němž sám drží pětinový podíl.

Podle Křetínského změna férově zobrazuje vztah akcionářů ke klubu. "Já mám ve Spartě rozhodující slovo, já jsem navrhoval skupině J&T převzetí této investice. A pro mne je Sparta strašně důležitá," dodal.

J&T do klubu ročně investuje stovky milionů korun. "Letos bude asi třeba dát ještě o něco více, zůstáváme mimo evropské poháry a neprodali jsme žádného hráče," řekl dnešním HN Křetínský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.