ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Slavia čelí kvůli dluhům za nájem stadionu dvěma žalobám

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2012 18:16

Praha - Fotbalová Slavia čelí žalobám kvůli dluhům za nájem stadionu v Edenu. Majitel Synot Tip arény společnost E Side podala k Městskému soudu v Praze na vršovický klub dvě žaloby a dohromady vymáhá po pražském celku 1,231 milionu korun, uvádí Týden.cz.

Stadion v Edenu
Stadion v Edenu

Podle mluvčí soudu Martiny Lhotákové byly obě žaloby podány v pátek. První je na 1,054 milionu korun za neplacení nájemní smlouvy reklamních LED ploch v Edenu, druhá pak na 177 tisíc korun. "U této žaloby podrobnosti zatím nevíme. Každopádně můžu potvrdit, že obě žaloby od společnosti E Side na Slavii dorazily na městský soud," uvedla Lhotáková.

Podle serveru Týden.cz dluží klub Aleše Řebíčka už od srpna, tedy hned za první měsíc, kdy se bývalý ministr dopravy stal majoritním majitelem Slavie. Vršovičtí ale tvrdí, že peníze už E Side poslali. "Vždy mezi námi panovaly korektní vztahy. Proto nerozumíme tomu, proč se společnost E Side obrací na soud namísto toho, aby s námi komunikovala nebo nás o případném problému nejprve informovala," uvedla mluvčí Slavie Soňa Nouzáková v prohlášení. "Naše společnost je momentálně v dobré platební kondici, a tak nevidíme žádný problém v tom, proč bychom neměli svým finančním závazkům dostát," dodala.

Firma E Side nechtěla žaloby konkretizovat. "Obchodní vztahy se Slavií nebudeme v tuto chvíli komentovat," řekl marketingový ředitel společnosti a bývalý reprezentant Pavel Kuka. Firmu E Side od podzimu z osmdesáti procent vlastní finanční skupina Natland Group, která byla majitelem Slavie předtím, než ji v srpnu prodala Řebíčkovi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.