ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Vstupenky na Euro chce přes 80 tisíc českých fanoušků

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2012 16:50

Praha - O vstupenky na zápasy českých fotbalistů na evropském šampionátu požádalo přes systém na oficiálních stránkách evropské federace UEFA 80 850 fanoušků. Největší zájem je o zahajovací utkání s Ruskem, na které se sešlo 25 247 objednávek. Česká republika má na každý duel ve skupině k dispozici zhruba 3 700 vstupenek. Šance, že zájemce získá lístek na souboj se sbornou, je tak přibližně jedna ku sedmi. O držitelích rozhodne los v režii UEFA.

Varšavský stadion pro Euro 2012
Varšavský stadion pro Euro 2012

Na druhé utkání s Řeckem přišlo 21 175 objednávek, o vstupenky na souboj s pořadatelským Polskem pak požádalo 20 582 lidí. Případný čtvrtfinálový duel české reprezentace si objednalo 6 756 příznivců, semifinále 3 541 zájemců a finále 3 549 příznivců.

"Těší nás to. Je jasné, že bude každý zápas našimi fanoušky vyprodán," uvedl mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Každá z účastnických zemí má pro své zápasy k dispozici šestnáct procent kapacity stadionu. Z toho 3 000 vstupenek dostala Fotbalová asociace ČR pro své potřeby, zbytek z kvóty pro Čechy, zhruba 3 700 vstupenek na základní skupinu a 3 500 na vyřazovací fázi, prodávala přímo UEFA na webu.

přehrát video
Reakce mluvčího FAČR Jaroslava Koláře

Jelikož je po ukončení objednávek více zájemců než vstupenek, rozhodne o držitelích lístků losování v režii UEFA. S výsledky budou úspěšní i neúspěšní žadatelé seznámeni 15. března. Dalších 1 637 českých fanoušků získalo vstupenky loni v březnu v rámci předprodeje UEFA v sekci "Následuj svůj tým". Z toho 1 134 uchazečů se přihlásilo o lístky na základní skupinu a 503 příznivců na zápasy celého turnaje. "Tito lidé ještě navýší kvótu, takže nás tam bude čekat zhruba 8 500 fanoušků," doplnil Kolář.

K dispozici jsou i cestovky

Zájemci mohli také využít služeb cestovních kanceláří Slantour a Fotbal Travel, které spolupracují s pořadateli šampionátu a na každý zápas měly k dispozici zhruba 200 vstupenek. Společnost Slantour prodala na zápasy včetně play-off dohromady přibližně tisíc lístků. Obě kanceláře prodávaly vstupenky v balíčku s ubytováním i dopravou.

Po uzavření objednávek přes systém UEFA mají fanoušci možnost získat vstupenky už pouze v případě, že původní majitel lístek oficiálně vrátí. Vrácenou vstupenku je možné koupit do 10. dubna.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.