ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Pohár České pošty

Pohárové osmifinále čeká souboj dvou posledních vítězů

Velikost textu:

Plzeň - Souboj dvou posledních šampionů přinese dnešní úvodní duel osmifinále fotbalového Poháru České pošty. Domácí Viktoria Plzeň, vítěz poháru z roku 2010, v něm vyzve obhájce prvenství Mladou Boleslav, které se bude chtít pomstít za loňské vyřazení ve čtvrtfinále. Oba celky pomýšlejí na postup, přestože především Plzeň dá šanci hráčům z lavičky. Za posledních 12 měsíců na sebe oba soupeři narazí už pošesté. V lize byla úspěšnější Plzeň, v poháru ale Mladá Boleslav vyhrála oba zápasy 2:1. V Superpoháru pak skončil zápas remízou 1:1 a Plzeň zvítězila na pokutové kopy. Přímý přenos duelu sledujte od 17:15 na ČT4 a www.sportzive.cz. Postupující se ve čtvrtfinále utká se Spartou.

Radost Pavla Horvátha
Radost Pavla Horvátha

"Je pravda, že s Boleslaví se v poslední době potkáváme více než s jinými soupeři. Rozhodně chceme uspět, na druhou stranu ale dostanou prostor hráči, kteří dosud tolik šancí nedostali. Mají šanci ukázat, že si zaslouží více šancí, a věřím, že se této šance chytnou," řekl trenér Plzně Pavel Vrba s tím, že do sestavy zařadí mimo jiné Bergra, Horu či Wágnera.

Také v Mladé Boleslavi, která se v prvoligové tabulce dotáhla na třetí Plzeň a stejně jako obhájce titulu ztrácí šest bodů na vedoucí Spartu, zvažují zařazení hráčů z lavičky. "Ta myšlenka tu je, abychom zvýšili motivaci v týmu. Ale ještě nejsme rozhodnutí o sestavě," řekl trenér Miroslav Koubek.Rád by zopakoval loňskou pohárovou výhru v Plzni 2:1. "V Mladé Boleslavi máme filozofii snažit se uspět v každém utkání, proto i do Plzně jedeme pro vítězství. Stojí proti nám elitní soupeř, ale rozhodne až okamžitá kvalita na hřišti a budeme se snažit, aby ta naše byla větší," uvedl Koubek. 

Oba celky si v zimě vyměnily hráče. Do Plzně šel Václav Procházka, který však kvůli zranění nenastoupí, Mladou Boleslav zase posílil Martin Fillo. Boleslav nebude moci počítat s rekonvalescenty Opielou a Fabiánem ani se zraněnými Synkem a Johanou.

Hráči Mladé Boleslavi
Hráči Mladé Boleslavi
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.