ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Vrba na Slovensko nejde. Plzeň ho neuvolní

Velikost textu:
aktualizováno 5. 3. 2012 21:42

Plzeň - Vedení Viktorie Plzně rozhodlo, že trenéra Pavla Vrbu ke slovenské fotbalové reprezentaci neuvolní. Osmačtyřicetiletý kouč, který loni přivedl Západočechy k prvnímu mistrovskému titulu a k postupu do Ligy mistrů, má v klubu dodržet platnou smlouvu do června příštího roku.

Pavel Vrba
Pavel Vrba

"Rozhodnutí vedení klubu plně respektuji. Nyní se soustředím pouze na středeční (pohárový) zápas s Mladou Boleslaví a následně na důležité zápasy v rámci Gambrinus ligy," uvedl Vrba, jehož tým v sobotu zvítězil v důležitém ligovém utkání na hřišti pražské Sparty a Plzeň nyní na první místo ztrácí šest bodů. Jedenáct kol před koncem soutěže tak dál může pomýšlet na obhajobu titulu.

Generální manažer Viktorie Adolf Šádek:

"Trenérovi jsme oznámili důvody, které nás k tomuto závěru vedly. Tím zásadním je snaha o zachování nastaveného směru ve sportovním vedení. Zároveň tak vysíláme jasný signál partnerům a fanouškům klubu, že chceme nadále pokračovat cestou kvality a sportovních úspěchů."

Šéf slovenského fotbalu Ján Kováčik se naděje na angažování Vrby nevzdává a chce ještě s Plzní jednat. "Respektuji a chápu rozhodnutí Plzně, protože Pavel Vrba je nejlepším trenérem u našich sousedů. V nejbližších týdnech se však ještě přece jen pokusím s druhou stranou promluvit," uvedl Kováčik. "Nejsme v časové tísni, takže nemusíme nikam pospíchat. Od začátku máme připravený plán B, ale ten bude aktuální až poté, když Vrba bude definitivně pasé," prohlásil předseda slovenského svazu.

Vrba se s nejvyššími představiteli plzeňského klubu sešel v neděli a dnes padlo rozhodnutí, že budoucnost úspěšného kouče bude dál spojena se západočeským klubem. Dlouho se zdálo, že se Vrba s Plzní po letošní sezoně rozloučí a vyslyší vábení slovenského svazu, který hledá nástupce po odvolaném Vladimíru Weissovi. Podle Kováčika už byl svaz s Vrbou domluvený na podmínkách spolupráce, ale Plzeň dnes námluvy rázně utnula.

Vrba přišel do Plzně v říjnu roku 2008, o dva roky později tým dovedl k vítězství v domácí pohárové soutěži a loni také k ligovému triumfu. V roce 2007 získal "double" se Žilinou, čímž si udělal na Slovensku dobré jméno.

V souvislosti s novým slovenským trenérem se spekulovalo také o bývalém kouči české reprezentace Jozefu Chovancovi či dalším někdejším trenérovi pražské Sparty Stanislavu Grigovi, který vede Senicu. Slovenský národní tým je bez hlavního trenéra od konce ledna, kdy ve funkci skončil Weiss, který vedl reprezentaci čtyři roky a dovedl ji na mistrovství světa 2010. Neuspěl však v kvalifikaci na Euro 2012. Dočasně vede mužstvo asistent Michal Hipp.

přehrát video
Vrba zůstane dál v Plzni
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.