ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Pilaře za skok přes Jarošíka disciplinárka nemine

Velikost textu:

Praha – Plzeňský fotbalista Václav Pilař bude muset svůj skok přes Jiřího Jarošíka, za který sudí Libor Kovařík odpískal v duelu Plzně se Spartou pokutový kop proti Letenským, vysvětlit před disciplinární komisí. Předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková uvedla pro server iDnes.cz, že v podobných případech je její komise domluvena s disciplinárkou na konzultacích.  

Václav Pilař skáče přes Jiřího Jarošíka
Václav Pilař skáče přes Jiřího Jarošíka

"Takové filmování, jaké předvedl Pilař, opravdu bytostně nesnáším, je to obrovský nešvar, který provází nejen náš fotbal. Samozřejmě, že rozhodčí Kovařík se Pilařem nechal obelstít, ale jako chybu mu tento moment vytknout musíme," uvedla Damková pro iDnes.cz.

K nahrané situaci došlo v 53. minutě zápasu za stavu 2:1 pro Plzeň. Domácí Jiří Jarošík vyrazil skluzem na Pilaře, který se s míčem blížil k brance. Jarošík nezasáhl ani míč, ani Pilaře. Plzeňský fotbalista se odrazil ještě před Janošíkem a za ním teatrálně spadl. Dokonale tím ošálil rozhodčího Kovaříka, který nezaváhal ani na vteřinu a odpískal pokutový kop proti Spartě. "Když jsem to pak viděl ze záznamu, došlo mi, jak mě Pilař šikovně oklamal," přiznal posléze Kovařík.

přehrát video
Střet Jiřího Jarošíka a Václava Pilaře

Jako argument pro odpískání penalty nelze vzít námitku, že pouhý náběh na faul se musí pískat. "To by muselo jít o situaci, kdy se hráč pokusí soupeře kopnout nebo podrazit v momentu, kdy tam není míč. Tohle se považuje za přestupek proti pravidlům. Pokud jde o Jarošíka, ten šel do skluzu evidentně ve snaze trefit míč, ale netrefil ani míč, ani protihráče, tedy nic nedovoleného. Přičemž Pilař vyskočil a teatrálně s rukama nahoře nafilmoval podražení," vysvětlila Damková.

Předseda disciplinární komise Jiří Golda je s kolegyní Damkovou zajedno, Pilař penaltu nahrál. "Určitě se o Pilařově filmování pobavíme. Na čtvrtečním jednání disciplinárky si k tomu svoje řekne i naše komise a zaujmeme stanovisko. Nechci předbíhat, ale jistě dobře víte, že simulování sledujeme a trestáme," uvedl Golda.

Zdroj: iDNES

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.