ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Bohemians 1905 hostí Baník, policie bude ve střehu

Velikost textu:

Praha – Možná klíčový zápas jara čeká na fotbalisty Bohemians 1905 v dnešní dohrávce 19. kola první ligy doma proti Baníku Ostrava. Trápící se vršovický klub, který čeká na výhru devět zápasů, potřebuje zabrat, aby se vzdálil sestupovým pozicím. Naopak Baník by se výhrou přiblížil Bohemians na pět bodů a zvýšil by šance na záchranu. Hlavním rozhodčím bude Jiří Jech. Zápas začne v Synot Tip Areně v 18:00 v přímém přenosu ČT4 a www.sportzive.cz.

Fanoušci Bohemians 1905
Fanoušci Bohemians 1905

Bohemians prohráli už šest zápasů v řadě a jejich náskok na sestupové příčky se ztenčil na osm bodů. Případná výhra by jim dala klid do další práce, naopak porážka na ně vytvoří tlak. "Všichni hráči si uvědomují, do jaké situace se můžeme dostat. Zápas nám jasně velí bodovat a uděláme pro to všechno," slíbil trenér Pavel Medynský.

Také Baník však věří, že v Praze přeruší sérii pěti zápasů bez výhry. "Přestože jsme v úvodních dvou kolech nevyhráli, na základě předvedené hry můžeme mít určitý důvod k optimismu. Mužstvo si věří a je to na výkonech vidět. Bohemka teď není určitě v nejlepším psychickém rozpoložení, protože se jí taky nedaří vyhrát, a toho bychom mohli využít," doufal trenér Pavel Malura.

Oba celky musí improvizovat v obraně. Bohemians chybí levý bek Žižka, Ostravě zase zkušený stoper Vomáčka. Oba kvůli karetním trestům. Domácí budou spoléhat především na útočníka Lukáše Hartiga, který zařídil Bohemians poslední dvě výhry nad Ostravou. V dresu Baníku je pak specialistou na Bohemians nová posila Lukáš Magera. Ten se trefil v obou svých dosavadních zápasech proti Klokanům a připsal si proti nim i svůj poslední gól v české lize, než odešel do zahraničí.

Utkání Baník Ostrava - Bohemians 1905
Utkání Baník Ostrava - Bohemians 1905

Oba celky doufají v podporu svých fanoušků. Především domácí věří, že je přijde podpořit většina fandů. "Určitě bych chtěl pozvat diváky. V hrozném budějovickém počasí jsme od nich měli v minulém kole výbornou podporu, kterou bychom moc potřebovali i v pondělí," řekl Medynský.

Na utkání se kvůli nedávným výtržnostem fandů Baníku v Mladé Boleslavi chystá v hojném počtu také policie. Na duel bude dohlížet na 350 policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby a z antikonfliktního týmu. Pohyb fotbalových fanoušků po Praze budou monitorovat již během dne a v případě potřeby je poté doprovodí na stadion. Ze vzduchu bude navíc situaci sledovat policejní vrtulník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.