ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Startuje druholigové jaro, postupové ambice ohlásilo trio klubů

Velikost textu:

Praha - 17. kolem otevře svou jarní část druhá fotbalová liga a vyrovnaná tabulka slibuje velký souboj především o druhé postupové místo do nejvyšší soutěže. Mezi druhým týmem tabulky střížkovskými Bohemians Praha a šestým Zlínem je jen tříbodový rozdíl. V čele se po podzimu usadilo s šestibodovým náskokem Ústí nad Labem. Právě Severočeši, Zlín a především Jihlava před startem jara hlásí postupové ambice.

Radost fotbalistů Zlína
Radost fotbalistů Zlína

Jihlava pět sezon marně usilovala o návrat do první ligy, v té šesté chce dlouhé čekání konečně prolomit. Vysočina se na jarní boje vyzbrojila zkušeným brankářem Jaromírem Blažkem, který po podzimu skončil v pražské Spartě a do Jihlavy přišel s jasným cílem vybojovat postup. S novým týmem prožil velmi povedenou přípravu ozdobenou triumfem v Tipsport lize. "Hodláme bojovat o naši velkou naději, pro splnění postupového přání uděláme maximum. Moc dobře však z vlastních zkušeností víme, že nás nečeká vůbec lehká úloha. Věříme, že to po dlouhé sérii neúspěšných pokusů konečně zlomíme," prohlásil na tiskové konferenci před jarní sezonou ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Jihlava má stejně bodů jako druzí Bohemians Praha a na vedoucí Ústí nad Labem ztrácí šest bodů. A právě soubojem mezi Severočechy a Vysočinou v sobotu dopoledne jarní část druhé ligy odstartuje. Ústečtí po loňském pádu z první ligy zkonsolidovali kádr a chtějí zpět do nejvyšší soutěže, byť na svém stadionu mohou hrát druhou ligu stále jen díky výjimce od fotbalové asociace.

Severočeši nevylučují, že by v případě postupu znovu uvažovali o pronájmu stadionu v sousedních Teplicích, kde hráli domácí duely při předchozím působení mezi elitou. Rekonstrukce ústeckého stadionu totiž stále nezačala. Bohemians Praha po předloňském pádu z nejvyšší soutěže až do třetí ligy dokázali v minulém ročníku ihned postoupit a po podzimu se drží na druhém místě. Také střížkovský klub ale nemá vyhovující stadion, a proto o návratu mezi elitu zatím nemluví. "Limituje nás hřiště. Samozřejmě budeme chtít vybojovat co nejlepší umístění, ale s postupem si zatím vůbec nelámeme hlavu. To je otázka dalšího půlroku, řešili bychom to až v době, kdy by to bylo aktuální," řekl sekretář Bohemians Vladimír Rosenberger.

Čtvrtá Karviná ani pátý Sokolov postupový cíl neohlásily, naopak Zlín by se rád do nejvyšší soutěže po třech letech vrátil. "Ševci" budou útočit z šestého místa, na druhé Bohemians ale ztrácejí jen tři body. Vedení si hodně slibuje od příchodu zkušeného útočníka Aleše Besty. "Věřím, že je v silách mužstva do nejvyšší soutěže postoupit. Přál bych si, abychom si postup zajistili sportovní cestou a nemuseli jsme se ohlížet na to, zda některý tým umístěný před námi splňuje všechny náležitosti k udělení prvoligové licence," uvedl výkonný ředitel klubu Leoš Gojš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.